Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ez az autó hogyan mehetett át...

Ez az autó hogyan mehetett át műszaki vizsgán?

Figyelt kérdés

Konkrétan életveszélyes példány, ennek ellenére december végén sikeres műszaki vizsgát tett:

[link]


Ilyen roncshalmazokat hogyan engedhetnek át műszakin?



2023. febr. 25. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
jó eséllyel fű alatt...
2023. febr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Ismerős, jó pénzért biztosan átviszi. Amíg nincsenek kellően büntetve, ellenőrízve a vizsgaállomások, addig simán ezt csinálják. Mennyi ilyen autó van az utakon...
2023. febr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Deák-igazolványokkal kibélelt forgalmival.

Csak a forgalmit már nem volt elég elvinni, mert a hatósági kamera előtt megfelelő ideig mutogatni kellett valami bábszínházat, de kb. így.


Akkor lesz ennek vége, ha minden vizsgaállomáson kötelező lesz az, hogy minden mért paraméter fusson be egy központi rendszerbe, és a megfelelt / nem felelt meg minősítés is onnan jöjjön. Mindez automatikusan, illetve néhány humán erőforrással, akik kérdéses esetben fel tudják venni a kapcsolatot a vizsgaállomással, és a testkamerás vizsgabiztost tudják utasítani bizonyos műveletek kamera előtti elvégzésére.


A vizsgahelyek fele bezárna a jövedelemkiesés miatt, és az összes rom eltűnne az utakról.

2023. febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát tudjuk,hogy mi történhetett a műszaki elött vagy közben. :O Én nem azt mondom,hogy minden autót meg kell buktatni,amin tényleg előfordul egy hiba,amit nem vettek észre,de bukó lenne de elengedik,mert olyan a tulaj,hogy rendberakja, de amikor tényleg életveszélyes és kifúj mindenhol a motor ez azért elég erősen elgondolkodtató,hogy tényleg ennyire nem volt lelkiismerete a vizsgabiztosnak? 2 hónappal a műszaki után kiugrik a gömbfej,meg üt a féktárcsa,repedezett a fékcső?
2023. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

az hogy kifúj a motor azzal pont nem foglalkoznak műszakin... (legalábbis még).

fékfolyadékkel sem, de most már jó lesz, hogy fogják nézni.


Az a talpas tényleg necces, de nekem pl. pont műszaki után szakadt ki 2 hónapra rá, szóval nem igazán nézték meg.

fékcsövek repedezedtek: nem nézték meg vagy nem érdekelte őket.

fékek kopottak, tárcsa vállas: nem érdekli őket csak a fékhatás legyen meg.


Amúgy tényleg katasztrófa állapotú ez a merci...

Ehhez képest az én 31 éves 190-es dízelem patika!!!

2023. febr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Igen a kifújás nem feltétlen balesetveszély, de a fékcső és féktárcsák/betétek eléggé. Mert hát ugye tudjuk az ilyen videóban is szereplő "nagyemberektől" hogy a Merdzsónak rúgni kell, vagyis ezek azt hiszik.
2023. febr. 25. 14:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ős és 6-os. Az hogy kifúj a motor az hozza magával azt is,hogy olajos kívűlről,de méginkább a környezetvédelmi mérésnek nem biztos hogy eleget tesz,de nyílván nem életveszélyes a hiba. Nekem a 27 éves b corsán is mérték a CO-t tavaly a vizsgán. Utángyártott kati van alatta, tudta a normát. De itt aról is szó volt hogy kormos az autó hátulja. Ez az autó így ebben a formában kuka. Ha elteszi,akkor talán veteránként fog érni valamit,de erre rákölteni,hogy mindennapos használatra lehessen használni,már nagyon nem éri meg,főleg úgy,hogy szerelővel csináltatja,nem saját magának javítja.
2023. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy kormos a hátulja nem jelent önmagában semmit, ez még nem euro6+ vagy mi van most.


Nekem is kormos és 3000 felett kormol is rendesen, de ez euro0 és tudja az arra előirt értéket.


Arra a kifujasra én sem értettem miért mondták, hogy balesetveszelyes..


Qvára elhanyagolt az tuti, nekem is eresztett porlasztó, egyből megcsinaltam.

Most a kettes henger porlasztójánál áll a gázolaj, amint kicsit jobb idő lesz meg is csinálom.


Tény, hogy ez egy betegágy motor, de ennyire nem lenne ha nem sz*rtak volna le.


Tény, hogy nekem meg az OM602 egy Istenkiraly motor, de ezen is el tud 2 évente valami apróság romlani csak én szinte azonnal meg is csinálom magamnak.


Szegény srác nem úgy néz ki mint aki ki tudna cserélni bármit is azon a mercim, szóval brutál összeget kell neki rá költeni ha jó autót akar belőle csinálni.

2023. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ami durva, az az hogy eltelt 3 hónap és nem lett felülvizsgálva ez a műszaki vizsga. 2023.05.21 van, a videót közel 330 ezren látták és nem volt köztük egy rendő,vagy egy NKH-s, aki úgy gondolta, hogy utána nézünk hol műszakizott és hogyan? Illetve az autót újból berendeljük a látottak alapján. Valószínű,hogy srác sem tudott róla,hogy mit vesz, ő csak azt gondolta hogyha friss műszakis,akkor nagyon rossz nem lehet. Műszaki után volt az eredetvizsga 1 nappal. Szerintem kereskedőtől vette. Mikor én is kereskedésben vettem, addíg nem adta oda az autót,amig együtt meg nem csináltuk az ő emberénél az eredetvizsgát. Előző nap műszaki,másnap ment érte a srác és elvitték eredetvizsgár. Te ez már csak találgatás részemről. Sajnálom az ilyeneket,akiket ennyire átvernek
2023. máj. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!