Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Most akkor van biztosításom?

Most akkor van biztosításom?

Figyelt kérdés
Szombaton vettem egy autót, tegnap este az Insura oldalán megadtam minden adatot, kiválasztottam az Uniqa biztosítót, kaptam visszejelzést e-mail-ben, de ott "megrendelésre" hivatkoznak. Ma szeretném átíratni az autót, viszont ahhoz kell a biztosítás.

2023. márc. 20. 09:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Bónusz kérdés: mivel még nem jött meg a jogsim, a kérelemlappal vezetek. Viszont a biztosításnál kérik a jogosítványom számát, ami nincs rajta a lapon. Ezért az írtam bele, hogy nincs jogosítványom. Milyen következményekkel kell számolnom?
2023. márc. 20. 09:22
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs...

Majd ha az uniqa-tól kapsz egy emailt/levelet szerződés névvel akkor lesz.

2023. márc. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
A kérelem lappal nem vezethetsz.
2023. márc. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a biztosítótól kapott visszaigazolással mész okmányirodába, a jogsi számát meg hiánypótlában beküldöd
2023. márc. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

időközben kaptam még email-t, be is fizettem. köszönöm a válaszokat.


#3-2021 óta lehet vele vezetni, rajta is van, hogy a kérelem adatlap XY dátumig jogosít vezetésre.

2023. márc. 20. 10:34
 6/6 anonim ***** válasza:

„az írtam bele, hogy nincs jogosítványom. Milyen következményekkel kell számolnom?”

Semmilyennel. A biztosítók díjtarifa hirdetményeiben van, hogy melyik milyen „felárat” számol, ha nincs vezetői engedélye az üzembentartónak. Igen különböző. Van, amelyiknél nem számít a díjba, hogy van-e vezetői engedélye az üzembentartónak, illetve, hogy ha van, mennyi idős. Van, amelyiknél ugyanolyan „felára” van annak, hogy nincs vezetői engedély, mint annak, hogy legfeljebb 5 éves a vezetői engedély.

Minden, amit figyelembe vesznek a díjszámításnál, benne van a díjban, és úgy, ahogy az adott biztosító figyelembe veszi.

Biztosítási év közben nem változtatható a díj, így, ha közlöd velük a megkapott vezetői engedélyt, akkor azt csak a következő évi ajánlatnál veszik figyelembe; ha olyan lesz az akkori díjtarifa hirdetményük, hogy figyelembe veszik. De, ki tudja, hogy egy év múlva melyik biztosító díjajánlata lesz a legkedvezőbb számodra; sok mindent figyelembe véve. Lehet, hogy olyannak lesz legkedvezőbb a díja, amelyik a leggonoszabban bünteti, hogy a vezetői engedélyed nincs még például 3 éves, vagy több.

2023. márc. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!