Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás felmondása...

Kötelező biztosítás felmondása. Miért ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Kaptam ajanlatot a biztositotol, eleg magas osszegrol (3 eve van autom, karmentesen vezetek)


amikor felhivtam oket, hogy tul magas az osszeg azt mondtak meg tobb mint 60 nap van az evforduloig, hivjam vissza oket egy par nap mulva es ujra szamoljak.


par het mulva hivtam oket, akkor mar azt mondtak, hogy ennyi a biztositas es kesz (33 ezer, generali)


A netrisken korbeneztem es az AEGON 22 ezres ajanlatot adott, meg is kotottem veluk a szerzodest es emailben felmondtam a generalival.


mivel napokig nem jott semmi valasz, ujra felhivtam oket, mondtak a felmondas csak alairassal egyutt ervenyes. (erdekes, a koteshez nem kellett az alairasom)


ekkor megirtam a felmondast, alairtam, beszkenneltem es ujra elkuldtem nekik.


erre ma kuldik az ertesitest, hogy az alairas hianya miatt elutasitottak a felmondast.


ujra telefon, az ugyintezo latja MINDKET felmondast, azt mondja valoszinuleg az elsore jott az elutasitas.


De ha o latta mindket emailt, akkor a levelirojanak is kellett volna latnia!


Raadasul ma van az utolso nap, amikor felmondhatom.


Most varom, hogy mi lesz, de inkabb leveszem a rendszamot az autorol, de nem fogok a generalinak egy fillert se fizetni


2023. márc. 21. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha netrisken megkötsz egy másikat, a netrisk automatikusan lemondja az előzőt, nem kell semmit aláírogatni.
2023. márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha, ezt tudom!!!!

A netrisken neztem az ajanlatokat, de kozvetlenul az AEGON oldalan kotottem a biztositast

2023. márc. 21. 10:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jogcímen küldted a lemondást? Milyen okot jelöltél be? Ha van más megkötve, és elkülted a felmondás kérvényt, akkor szerintem a határidő már nem számít. Várjál türelemmel, el fogják fogadni szerintem. A biztosítók ilyen bénák. Máskor netrisk nagyon megkönnyíti a dolgodat.
2023. márc. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
evfordulos felmondas
2023. márc. 21. 10:44
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom minek bonyolítod telefonálással, meg levelezgetéssel. Miért nem jó a netrisken lezongorázni a váltást?
2023. márc. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem tudtam, hogyha naluk kotok, akkor nem kell nekem lemondani
2023. márc. 21. 15:15
 7/7 anonim ***** válasza:
A netrisk és a biztosítás.hu tavaly egyesült, de érdekes módon mindkét kalkulátor működött. Teljesen más eredményeket hozott ki. Nem tudom, hogy most így van-e. 3-4 levélváltás volt, míg azt a díjat állapították meg amit a kalkulátor kiadott.
2023. márc. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!