Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tudok tenni, ha brutál...

Mit tudok tenni, ha brutál javítási díjat számolt el másik fél a KGFB-m terhére?

Figyelt kérdés

Kb egy éve, éppen hogy belekoccantam az előttem álló hátuljába. Most nem túlzok, tényleg éppen hogy. Nem is volt nagyon mérges a másik fél. Neki talán lökhárító volt behorpadva/repedt, és rendszámtábla sérült. Nekem csak a rendszámtábla görbült meg. Nem volt nálunk bejelentő, de a kár mértéke miatt megbeszéltük hogy pár nap múlva megírjuk. Telefonszámot cseréltünk, és kb 5 perc múlva mentünk a dolgunkra.


Sajnos hülye voltam, mert olyan kicsi volt a sérülés, hogy le sem fotóztam.. Minek.... Később meg is írtuk a bejelentőt (kiderült, a felesége amúgy pont annál a biztosítónál dolgozik akinél a kárt rendezik. Minő csoda...) De a bejelentőn is csak ezek a piszlicsáré sérülések lettek bejelölve.


Erre mit kaptam fél év múlva? 850.000 Ft volt a javítási költség. (Az autót néztem, használtautón kb 4,5-5 milliót érhet) Persze értem én a "károsult" hozzáállást. Nekem úgy is mindegy, két bónuszt vesztek (most B10-ben voltam), ami nem sok. Akár 100 ezret akár milliós javítási díj volt. Akkor miért ne húzná la a biztosítót?


De nekem nagyon bacca csőröm, mert ez szimpla biztosítási csalás. Nekem jogszerűen állni kell a biztosítási díj növekedését (vagy a másik kárát ha nem lenne KGFB). Korrekt is voltam végig, jogkövető. Ő meg illegálisan "keres" 600 ezret a károkozáson. Ez biztos nincs rendjén így.


Azon gondolkodom hogy feljelentem...



2023. ápr. 16. 21:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%

Igen, biztosítási csalás, pláne, hogy anyu ott dolgozik.

Én is így jártam. Autó értékét felszámolták kb a másik félnek. Még fel is hívott a biztosító, külön szemlézték az én autómat mégegyszer, de így ordenáré nagy kárösszeget állapítottak meg a másik félnek. Mivel az én biztosításomra nem volt hatással, meg ez volt a legkisebb gondom, így végül nem mentem utána a dolognak, pedig gondoltam rá, hogy kellene valamit tenni.

2023. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%

Érdekes....


Esetleg a MABISZ-al vedd fel a kapcsolatot és mond el nekik a történetet.

2023. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Annyira bánom hogy nem fényképeztem le. Pedig gondoltam is rá akkor... de gondoltam minek. Egy 10 cm-es repedést a hátsó lökhárítóján? Eszembe sem jutott hogy ezzel vissza lehet élni.


És hát elhihetitek... mivel az én autóm első lökhárítóján semmi karc nem lett (rsz tábla görbült, még a kerete sem tört el), olyan brutál nagy kárt egy másik autó hátuljában nemigen okozhattam, hogy az autó értékének 25%-a javítás :D.


Mondjuk ez bizonyítékként sem rossz, mert simán szakértő megállapítja hogy évek óta nem volt a lökhárítóm fényezve. És ha azon nincs repedés/törés, akkor a másik autót sem törhetettem rommá :D :D :D


Szóval tanulság... a semmit is le kell fényképezni. A semmi is valami :D

2023. ápr. 16. 23:14
 4/20 anonim ***** válasza:
46%

Hasonló esetben voltam mind a két oldalon. Egy vitatható jobbkezes ütközésnél kaptam magas összegről levelet. Sehogy nem értettem, hiszen szinte csak hirzsolás látszott.

Aztán később lámpánál jöttek belém hátulról.

Amikor megnéztem az autómat, max. 30 ezerre tartottam.

A független kárbecslő csaknem 400 ezerre. Szépen fel volt sorolva egy csomó sérülés. Mind valós volt.

2023. ápr. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

A biztosító nem úgy számol hogy tesz rá egy ragasztószalagot és lefújja színre az elemet ötezerből.


Egyrészt márkaszerviz végzi a javítást, másrészt ők cserélnek.

Amit ki kellett cserélni a lökhárítóval azt kicserélték. A márkaszerviz óradíja is más mint a szomszédé.


Valamint oké, hogy most x összegbe kerül az autó, de attól még az elemek nem annyik.

Az én kocsimban, van olyan alkatrész amiből a gyári a jelenlegi értékének harmada/fele, több mint egy millió forint. Csak az anyag.


Elhiheted, hogyha megsérül egy balesetben akkor bizony újat kapok helyette, fájdalomdíj a jszp-s kárbejegyzés miatt, meg kell a manónak utángyártott kókány vacak

2023. ápr. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a biztosító sem akar feleslegesen fizetni, nem bemondásra fog kifizetni. Van kárszemle, ahol a biztosító szakértője kimegy megnézni a sérülést.


Ebben az esetben is, pláne ilyen összegnél, nyilván volt kárszemle szakértővel, és ha a biztosító befogadta így is, akkor neked mi a problémád? Ők úgy ítélték meg, hogy reális a kifizetés.

2023. ápr. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#6:

Azt azert elfogadod ugye, hogy egy atlagos hetkiznapi autonal a lokharito csere es fenyezes nem 850.000? Meg a sajat markas szakszervizben sem.


Es azert annyi realitas van, hogy ha nekem csak a rendszamtablam gorbult meg... akkora nagy csattanas nem lehetett.


De. Azt hiszem puszira fogadtak be, vagy ha nem is a biztosito, akkor a karszakerto.

2023. ápr. 17. 08:55
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lökhárító mögött is volt sérülés, akkor teljesen reális összeg is lehet, főleg ha színre fújt lökhárító volt. De nagyon egyszerűen megállítható ez, mert rajta van minden a számlán.
2023. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Akkor miért ne húzná la a biztosítót?"


Átlag ember pont sehogy nem tudja lehúzni a biztosítót. Viszont ha márkaszervízbe viszi az ember a kocsit, akkor ott nyilván minden elem cserés lesz és vastagon fog a ceruza.


Nekem éppen csak nekem koccantak, lökhárító csere + fényezés + ködlámpa csere + alsó műanyag "spoiler" elem csere, 350 ezer.


Nyilván ha magamnak kellene fizetni, hagytam volna úgy a francba. A műanyag elemen egy 2x5 centis horzsolás lett, a lámpa búrája is horzsolódott, észre sem vettem, plusz szerintem a lökhárítót is simán ki lehetett volna polírozni. Aztán a szerviz nyilván másképp gondolkozik.


Egyszer kocsi elejét húzták meg. Direkt nem márkaszervizbe vittem, hanem független fényezőhöz. Ránéz, azt mondja 150 ezer. Mert hogy le kell szedni, visszarakni, stb.

2023. ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Lényeg a lényeg, az ember pont semmit nem "keresett" rajtad. Maximum a szerviz járt jól.


Kit jelentesz fel? Hiszen az egész folyamat átfut a biztosítókon, ők kárszemlét tartanak, elfogadják, innentől nincs miről beszélni.

2023. ápr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!