Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autókárom szomszéd által,...

Autókárom szomszéd által, biztosító elutasította a javítást, több hét elteltével jelenthetem cascora?

Figyelt kérdés

Lakásbiztosítás / casco ügyben kérnék segítséget !

3 hete egy nagyobb vihar után Gépjárművemre ráesett a szomszéd ház tetőcserepe és a hátsó szélvédő rommá tört illetve ahogy lepergett a cserép végig marta sok helyen a csomagtér ajtót …

A szomszéd jelentette felelősségbiztosításra, majd másfél hét múlva lakásbiztosításra, mindkettőben elutasították , hogy ő illetve a biztosító ezért nem felelős illetve megállapították hogy 15 m/s nagyobb szél volt és a tető nem elhanyagolt, így végképp nem az ő hibájuk. ( szóval ha a szél lefújja a tetődet és rommá tör bármit azt nem fogja teríteni :’D )

Így maradt az én cascom amire most szeretnénk jelenteni. Viszont a casco biztosító honlapján azt írják , hogy lehetőleg 2 munkanapon belül jelenteni kell. Nos utólag okos lennék és jelenteném egyszerre…. De így utólag mit tegyek?


1, jelentsem a casconak, mintha reggelre esett volna le a cserép , darabjai megvannak.

2, mondjam el hogy 3 hete volt ez az esemény, azóta várunk a biztosító visszajelzésére és most utasítottak el másodjára így cascoval szeretném javítani.


Esetleg ők tudomást szerezhetnek a 3 hete benyújtott képekről? Nem ugyanaz a biztosító!

Elutasíthat a 3 hete történt esemény miatt? 3 éve fizetem a cascot soha nem vettem igénybe , és nagy szívás ha most az egyszer sem sikerül. A kár szerintem 250 ezer körül megjavítható! Önhibámon kívül muszáj a casco és még önrész is van..

Nagyon köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 21. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindekepp az igazat mondanám. Mert ha mostanában nem volt viharos erejű szél akkor rögtön azt fogjak gondolni hogy csalni akarsz.
2023. ápr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A biztosító Casco esetén is lekérdezi, hogy volt-e vihar azon a napon és azon a helyen ahol a káresemény történt. Ha nem volt vihar, akkor a Casco sem fog téríteni. Ezért inkább a valós adatokkal jelenteném. Hátha a környéken volt még hasonló káresemény/bejelentés arra a napra. Ezt is nézik (figyelhetik), ami a pozitív elbírálás felé közelíti a dolgot.
2023. ápr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az otthonbiztosításában nem szerepel ez a kockázat (a legkisebb csomagokban nem szokott szerepelni), akkor nem is fizet a biztosító. Ez így logikus.

A szomszédot lehet ilyenkor perelni, mert neki van felelőssége, de ez is kétes kimenetelű. Ha valóban nagy vihar volt, ami bizonyítható, akkor nem tehető felelőssé. Ha csak kisebb erejű szél volt, akkor felelős.

2023. ápr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!