Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy lehet ennyi az autó...

Hogy lehet ennyi az autó biztosítás, ennyi sokat emeltek alapból?

Figyelt kérdés

1,2 Suzuki Swift , 2020 évj, (lágyhibrid)


Tavaly 30 ezer körül volt évente a kötelező, most meg 45 ezer forintos csekk jött, hogyvanez?


B3



2023. ápr. 26. 05:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kösd újra.
2023. ápr. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kockázatosabb életkorba léptél, régóta vagy ennél a biztosítónál. De még sok más oka lehet. Fordulónap előtt nem csináltál összehasonlítást a biztosítók ajánlatai között?
2023. ápr. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 78-ról akarták 103-ra emelni, felmondtak, újrakötöttem ugyanott, "csak" 83. 6,5 éves jogsi, 2007 1.8 Civic, megyeszékhely, B2. 24/F

Ki járt jobban?

2023. ápr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

„Tavaly 30 ezer körül volt évente a kötelező, most meg 45 ezer forintos csekk jött, hogyvanez?”


Úgy van ez, hogy a biztosítók nagyon sok elemzés, értékelés alapján módosítgatják az alapdíjakat (pl. nőtt a javításhoz használt anyagár, munkadíj, több lett a káresemény stb.), illetve az alapdíjat módosító korrekciós tényezőket (pl. kikerül, vagy csökken olyan kedvezmény, ami az előző évi díjadat befolyásolta, és/vagy bekerül olyan, ami növeli a díjad; illetve, az idő múltával az adottságaidban történt olyan változás, ami díjkorrekció szempontjából kedvezőtlenebb lett számodra stb.)

Számos biztosító havonta új díjtarifahirdetményt ad ki, azaz, az egy évvel ezelőttihez képest akár tizenkétszer is változtak az alapdíjak, díjkorrekciók.

Biztosítási év közben nem változtathatják a díjat, hiába változik a díjtarifahirdetményük, viszont az évfordulódtól az évforduló napján érvényes díjtarifahirdetményben szereplő díjakat, korrekciós tényezőket alkalmazzák.


Azért ez nem ment meglepetésszerűen, egyik csekk küldésről a másikra.

Legkésőbb 50 nappal az évforduló előtt meg kellett kapnod a biztosítódtól a díjértesítőt, amely tartalmazta az új biztosítási évre a díjad. (Azzal a kitétellel, hogy ha az évfordulóig káreseményed történik, akkor magasabb díj várható.)

Csinálhattál díjkalkulációt, kereshettél számodra kedvezőbb díjút, a szerződést legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt, az évforduló napjára, indoklás nélkül felmondhattad volna, és az évforduló napjától köthettél volna kedvezőbb díjú biztosítóval szerződést. Ezeket a díjértesítő nélkül is megtehetted volna.

Ha a maradás mellett döntöttél, akkor sem tudom, miért ért meglepetésként az új díj?


┌─ 3/ [Nekem 78-ról akarták 103-ra emelni, felmondtak, újrakötöttem ugyanott, "csak" 83]

(2023. ápr. 26. 08:25)


Gondolom, nem „felmondtak”, hanem te mondtad fel. De ez lényegtelen, ami fontos, felesleges volt a szerződés felmondása, majd új szerződés kötése.

Elegendő lett volna olyan adataid megadni, amit addig nem tettél, mert nem is számított a díj megállapításánál, időközben kerültek be a díjtarifahirdetménybe. Vannak biztosítók, amelyek ehhez eleve adnak egy linket: felsorolják vagy megjelölik, hogy a korrekciós tényezők közül melyeket vették figyelembe, és be lehet jelölni, hogy mely(ek)re vagy még jogosult, azonnal újra kalkulálnak és küldik az új díjajánlatot.

2016. március 11-től a KGFB törvénybe került egy tiltás: az új szerződő díjtarifája nem lehet kedvezőbb, mint a módosuló szerződéssel rendelkezőé. Az tévesztett meg, hogy az új szerződés kötésekor megadtál olyan kedvezményt adó adatokat is, amit addig nem, így az új szerződésnél figyelembe lett véve. Nem a felmondás és újrakötés miatt lett kedvezőbb a díjad. ─┘

2023. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4/4: valóban felmondtam, telefon javította át. Viszont igaz amit írtam, jött az értesítő a 103 ezerről (email illetve levél), kalkulátor alapján ugyan az a biztosító lett a legolcsóbb a maga 83 ezer Ft-os díjával. B1-ből léptem ezzel az autóval B2-be, és még így is ilyen mértékű drágulás jött ki nekik, így felmondtam, majd ugyanott megkötöttem ismét változatlan adatokkal, kijött a 83.
2023. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!