Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Balesetem volt pár hónapja,...

Balesetem volt pár hónapja, miért kell leadnom a törzskönyvet? És ennek mi köze a navhoz?

Figyelt kérdés

3 hónapja balesetem volt, biztosított és friss műszakos autóval és nem volt vissza jelentve a rendszerbe . Rendőr helyszínen levette a rendszámtáblát. ( nem én voltam a hibás )


Az auto anyumé, Pont előtte csináltunk egy üzembentartóit. Kaptam a csekket hogy ez a szabálysértés vegett 60.000 el megbuntetnek és a forgalmi+rendszámot adjam le. Be fizettem és a rendszám már le volt adva, bementem az önkormányzati hivatalba ahol be kellett fizetnem 10.900ft körül és vissza bejelentették és a rendszámot is visszakaptam .

Majd most jött a levél hogy személyesen adjam le xy helyen az auto forgalmi engedélyét 5napon belül és azonnal kivonják a forgalomból mivel balesetveszélyesnek ítélik meg ( oda van írva hogy feltètelezhetően ?! Ilyet hogy lehet feltételezések alapján eldönteni?! ) Hozzàteszem hogy a baleset előtt friss 1 napos műszaki volt rajta, baleset után saját pénzből azonnal meg is javítattam az autot . Akkor most mit várhatok?


Nekem kell az auto a munkába jàráshoz.



2023. máj. 20. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Itt valami nem kóser...
2023. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Itt valami nem úgy történt, mint ahogy leírtad.

Ha a baleset előtt üzembentartóit írtatok, megkötötted az új biztosítást a saját nevedre és volt érvényes műszakija az autónak, nem veszik le róla a rendszámtáblát és nem kapsz 60.000-es szabálysértési bírságot, különösen, ha nem te voltál a hibás. Ha a biztosító nem veszi utána TK-ra vagy GTK-ra az autót, javítás után használhatod tovább. Nem felejtettél ki valamit a sztoriból?

2023. máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A kocsi nem volt bejelentve de ezt írtam is és ezért levette a rendszámot a rendőr. Azért meg is kaptam a 60.000 csekket, be is fizettem. Majd a rendszámot a lakhelyem szerinti kormányablakban kaptam vissza miután fel mutattam a forgalmit és a friss műszaki vizsgát . (Biztosítás és műszaki baleset előtt már megvolt ) A kocsit saját költségen javítottam 100%-ban.

Előzményeknél annyit hogy azért lett kijelentve mert biztosítás nem volt befizetve akkor édesanyám nevén volt minden. Azóta én vagyok az üzembe tartó és egyből lett biztosítás fizetve, a műszaki és a biztositas hétfői napon lett elrendezve és a vissza jelentés kedd reggel történt volna (amíg nem volt műszaki addig nem voltak hajlandóak ) és akkor történt reggel a baleset .

2023. máj. 20. 11:40
 4/21 A kérdező kommentje:

Kijelentés díja is ki lett fizetve 6000ft, majd utánna a vissza bejelentés díja is 10.900,- és utánna a rendszámot is visszakaptam . Ezért nem értem mi ez most…


És mi köze a navnak ehhez.

2023. máj. 20. 11:46
 5/21 A kérdező kommentje:
Illetve a súlyadó is be lett fizetve, szóval ott sem lehet gond . ( először anyám fizette be majd miután én lettem az üzembe tartó nekem ismételten be kellett fizetnem)
2023. máj. 20. 11:48
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy ki lett jelentve meg be lett jelentve? Kivonva a forgalomból és újra forgalomba állítva? Mert ha nincs forgalomban az autó, akkor nem is használhatod. Persze, hogy megbüntetnek. Ilyenkor a biztosító sem szokott fizetni, akár van kötve, akár nincs.
2023. máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
azért mert még fizetned kell valamit , kérdezd a navot
2023. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#6 igen, másnéven ki volt vonatva a forgalomból majd vissza . Akkor miért nem küldenek egy rohadt csekket ? Helyette menjek ide menjek oda . Már minden létező dolog be lett fizetve .
2023. máj. 20. 13:13
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

1 métert sem mehettél volna így az autóval közúton....

Nem értem mi a felháborodásod oka. Csak magadnak köszönheted.

2023. máj. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Sorrendben olvasd. Miért nem ha be van fizetve minden kedves okoskodó?

Olvass, ertelmezz és utánna írj.

2023. máj. 20. 17:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!