Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyi az az autóvásárlási...

Mennyi az az autóvásárlási keret aminél már kell igazolás hogy honnan van a pénz?

Figyelt kérdés
Ha szeretnék venni autót akkor ugyebár kereskedőnél utalni kell valamennyi forint felett, mennyi lenne az a keret? Valamint mennyi forintnál kellene bizonyítanom hogy honnan van rá pénzem? Ha egy külföldi ismerősöm ad nekem kölcsön vagy megajandékoz pénzzel és abból veszek egy drágább autót (4-6millio) akkor is piszkálódnak? Vagy mi ennek a menete? Remélem értitek a kérdést

2023. jún. 15. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen limit.
2023. jún. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért kéne bármit bizonyítani? Senkinek semmi köze hozzá, kivéve persze a kedves NAV-ot, de egy kereskedőnek semmi.
2023. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy működik, hogy van minden évben adóbevallás, amin szerepel az, hogy te mennyit kerestél egy évben.


Ha a NAV azt látja, hogy te éves szinten 2.4 millió forintot keresel évek óta, és egyszer csak veszel egy 6 millió forintos autót, akkor sanszos hogy idővel (akár a vásárlástól számítva rá 2 évre) megtalálnak és megkérdezik, hogy neked mégis honnan volt erre legális jövedelmed.


Aztán ha tudod igazolni hogy te dolgoztál külföldön is, örököltél, stb., akkor semmi probléma. Viszont ha nem tudod igazolni a legális jövedelmed, akkor kezdődnek a problémák.

2023. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nemaRendőrség ***** válasza:
78%

Drágább autó

4-6 millió


Értem, de akkor is. Egy átlag szalonautó ott kezdődik hogy 10 millió.

Na jó a ssangjong most 8, de az piszok olcsó

2023. jún. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve vettem egy drágább kocsit kp-ért.

Rá egy-két hónapra kaptam egy levelet a NAV-tól.

A levélből nem derült ki egyértelműen, hogy velem van bajuk, vagy az ügynökséggel. Mindenestre megválaszoltam, hogy honnan volt annyi kp-m, többet nem bojgattak.

2023. jún. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Maganszemelyre nem vonatkozik a havi 1.5 millios keszpenzfizetesi limit, csak cegek, vallalkozok egymas kozti ugyleteire.


A 'dragabb auto' az nagyon nem 4-5M, egy 8-9 eves hasznaltat kapsz ennyiert. Sem a NAV, sem mas nem fog utanad menni, elvileg letezik a 'vagyonosodasi vizsgalat' de miota a fideszes oligarchak atvettek a hatalmat, azota nem inditanak ilyet sem mert akkor bukna mindegyik.

2023. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha utalod a pénzt, nem kérdezik. Ha lízing, akkor kell bizonyítani, hogy van fedezet.
2023. jún. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" elvileg letezik a 'vagyonosodasi vizsgalat' de miota a fideszes oligarchak atvettek a hatalmat, azota nem inditanak ilyet sem mert akkor bukna mindegyik."


Van az most is csak saját maguk ellen nyílván nem indítanak ilyen vizsgálatot...


Hidd el, ha veszel egy 20 millás kocsit kp-ra miközben egy gyárban dolgozol akkor keresni fog a NAV!

2023. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!