Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miért éri meg a kereskedőnek...

Miért éri meg a kereskedőnek inkább elintézni, átvállalni helyettem az átíratást, mint azt a összeget inkább elengedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Első autómat készülök megvásárolni, és több kereskedésnél belefutottam abba, hogy úgy engedett hogy pl. 1M350e vagy 1.4M àtíratàssal. Vagy most 1.750 M szerettem volna lealkudni, de abba nem ment bele, de ahogy mondtam, hogy van egy másik, ahol 1.8 M-ért àtíràssal együtt lenne, rögtön mondta, h 1.8 M àtíràssal oké. Az àtíratasi ktg. kb. 55e Ft lenne a kinézett kocsira, és nem igazán értem, ha neki még plusz ügyintézés helyettem elintézni a kocsi àtíràsàt, miért éri meg a kereskedőnek? Neki azt az 55e Ft-ot ugyanúgy ki kell fizetnie pl. illetékre stb. Miért éri meg nekik? Az említett példànàl maradjak, h inkább odaadja 1.750-ért, mint 1.8-ért ő fizeti az àtíràst?

Bocsi, ha fogalmatlan vagyok 😕 És előre köszönöm a segítséget ☺️



2023. jún. 16. 17:22
 1/2 anonim válasza:
100%
Azért azt tisztázd le a kereskedővel, hogy a vagyonszerzési illetéket fizeti-e helyetted vagy 50-ért intézi az átírást, mert nem mindegy. Sztem az utolsó lesz.
2023. jún. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Neki azt az 55e Ft-ot ugyanúgy ki kell fizetnie pl. illetékre stb"

Azt te fizeted meg a vételárban.

2023. jún. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!