Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 2020-től nemhogy kevesebb...

2020-től nemhogy kevesebb lett a biztosításom, 2 ezer ft híján annyi mint kezdő jogsival, hogy van ez?

Figyelt kérdés
2020 9. hóban fizettem 74.709et, pár órája kapom az értesítőt hogy 72.432re változik az éves díj, B04ben vagyok.
2023. júl. 18. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sajnos csodát várni, mert úgy emelgetik az árakat, hogy lényegében helyben topog az ember. Ezért sem értem az olyan tanácsokat, mikor egy fiatal ne a szülei nevére kötesse a kötelezőjét, ami töredéke a sajátjának, mert akkor nem növekszik a bónusza. De akkor a különbségek vannak egy 20 és egy 40+os kötelezője közt, hogy azt a kedvezményt soha nem éri el
2023. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, folyamatosan megy felfele a biztosítás ára, most ha A0-ban lennél, jóval több lenne mint akkor volt.
2023. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Kettő hónapja hogy a szülők át íratták a 26 éves lányukra az egyik autót, pont ebből kifolyólag, oké hogy pénzben jobb megoldás volt eddig, de mindenki fizetett friss jogsisként magas biztosítást, és nem épp kevés összeget, egy kis öreg autóra sem.

2023. júl. 18. 18:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Csinálj egy újra kalkulációt. Szerintem lesz olcsóbb ajánlat.


A biztosítók kihasználják a lustaságot, sokan elfogadják a magasabb ajánlatot.

2023. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 Igen, csak azt ecsetelem, hogy pl 26 éves fiatalra, cirka 2x annyi az én kocsimra a biztosítás , (22 éves 1.6 Octavia) mint nekem 47 évesnek. És ez a 26 évesnek valószínűleg soha nem fog már 30 körülire csökkenni, mert tolják felfele az árakat, tehát felesleges a bonuszra hajtani, hogy majd azzal olcsóbb lesz. Szinte azt lehet mondani, hogy stagnál az ár, és mindig kitalálnak valamit, hogy emeljenek.
2023. júl. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Magyarul tudatják velünk hogy legyen luxus az autó, és álljuk a költségeket.
2023. júl. 18. 19:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
És...? Mi a kérdés?
2023. júl. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem fejezted be a kérdésedhez írt kiegészítő mondatot. Hiányzik, hogy „annál a biztosítónál, amelyiknél vagy”. Vagy az hiányzik, hogy bár csináltál kalkulációt, nincs olcsóbb.

Évről évre emelkednek az alapdíjak, mert egyre nagyobb kárösszegeket kell fizetni, drágulnak az alkatrészek és a munkadíjak is.

Az nem áll, hogy nem számít a bonus, hiszen anélkül még magasabb lenne a díj.


A szóba került életkori díjbefolyásolás biztosítónként változik.

Csak azonos helyen lakókat lehet összevetni, mert sok biztosítónál még Bp. kerületei közt is díjkülönbség van, és persze, azonos gyártmányú, modellű és korú gépkocsi esetét.

Pl. a CIG Pannónia jelenleg érvényes díjtarifa hirdetményében nem szerepel életkor, annak alapján nincs díjkülönbség.

Pl. az Allianz jelenleg érvényes díjtarifa hirdetménye szerint 22 éves életkorig nem adnak díjkedvezményt, felette 11%-ot.

Pl. a K & H jelenleg érvényes díjtarifa hirdetménye szerint 26-35 év között 1,0113; 36-41 év között 0,9410; 42-54 év között 1,0027 a díjszorzó. Ez azt jelenti, hogy az összes többi adatból kiszámolt díj minden 1000 Ft-ja helyett a 26-35 év közöttiek 1011,3 Ft-ot, a 36-41 év közöttiek 941 Ft-ot, a 42-54 év közöttiek 1002,7 Ft-ot fizetnek. Nem jelentős különbségek, pl. 26 éves szerződőhöz képest egy kétszer annyi idős, 52 éves szerződő, az életkor alapján 0,85%-al fizet kevesebbet.

2023. júl. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#

Ennél a biztosítónál vagyok '19 óta, lehet van kedvezőbb, de még nem jártam utána.

2023. júl. 22. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!