Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Van egy autóm én vagyok a...

Van egy autóm én vagyok a tulajdonos viszont van rajta egy üzembetartó és egy éve kivan vonva ideiglenes a forgalomból, megtudom ugy szüntetni az üzembetartóit hogy közbe meghosszabbítom a forgalomból kivonást?

Figyelt kérdés
Iylenkor amikor visszavettem az üzembetartó és én lennék az is akkor kellene rá biztosítást kötnöm? Vagy ez elkerülhető azzal hogy meghosszabbítva van a kivonás?

2023. aug. 6. 13:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az autó szempontjából tekinthető folytatásnak, de valójában nem az.


A tulajdonos, egyoldalú nyilatkozattal, bármikor visszaveheti magához az üzembentartói jogot. Amilyen időponttól megteszed, a jelenlegi üzembentartó rendelkezési jogosultsága megszűnik; megszűnik a forgalomból történt ideiglenes kivonásra vonatkozó rendelkezésének hatálya, így azonnal forgalomba helyeződik az autó, ennek nincs díja. Te, már mint üzembentartó, kérheted aznaptól az ideiglenes forgalomból történő kivonást, legfeljebb egy évnyi időtartamra, az eljárási illetéke 2300 Ft. Így nem keletkezik olyan nap, amikor vissza van helyezve forgalomba.


Ha az üzembentartásod alatt egy olyan teljes nap sem adódik, amikor forgalomban van az autó, akkor nem kell kötnöd kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást.

„4. § (1) Minden magyarországi telephelyű gépjármű üzemben tartója köteles – a külön jogszabály alapján mentesített gépjárművek kivételével – az e törvény szerinti biztosítóval a gépjármű üzemeltetése során okozott károk fedezetére, az e törvényben meghatározott feltételek szerinti biztosítási szerződést kötni, és azt díjfizetéssel hatályban tartani (biztosítási kötelezettség).

(2) A biztosítási kötelezettség, ha jogszabály másként nem rendelkezik, a mindenkori üzemben tartót a gépjármű hatósági engedéllyel és jelzéssel való ellátásának időpontjától – 𝐚 𝐬𝐳ü𝐧𝐞𝐭𝐞𝐥é𝐬 𝐤𝐢𝐯é𝐭𝐞𝐥é𝐯𝐞𝐥 – a gépjármű forgalomból történő kivonásáig, illetve a külön jogszabályban meghatározott forgalomba helyezésre nem kötelezett gépjármű esetében a forgalomban történő részvétel kezdetétől a részvétel végleges megszüntetéséig terheli.”

2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról hatályos szövegéből

2023. aug. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!