Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha az autómat átiratom a...

Ha az autómat átiratom a testvérem nevére, mint tulajdonos, de az üzemben tartó én lennék, akkor a biztosítást ki fizeti?

Figyelt kérdés
Illetve akkor kell ezt jelezni a biztosítónak?
2023. máj. 3. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Az üzembentartó fizeti, pont ez a lényege.


Természetesen kell, hiszen megváltozott a tulajdonos.

2023. máj. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És akkor a tulajdonos szerint kell fizetni a biztosításokat? Pl ha az uj tulajdonosnak sose volt autója, a réginek meg már 20 éve akkor jóval drágábbak lesznek igaz?
2023. máj. 3. 16:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Az üzembentartó köteles KGFB szerződést kötni és azt díjfizetéssel fenntartani. Mivel ő a szerződő fél, természetesen, az ő személyes adataival köt szerződést. Legfeljebb, néhány biztosítónál díjnövelő, ha eltér a tulajdonos és az üzembentartó személye.

(Más, de az üzembentartó a gépjárműadó alanya is, és ő kapja az esetleges pótdíj kivetéseket és felvétel alapján kiszabott közlekedési bírságokat is.)

2023. máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Üzembentartó fizet, az ő részére kalkulált díjakat.


Legtöbb esetben a tulajdonos egyben üzembentartó is.


Ha az a célod, hogy kevesebbet fizess, nem tulajdonos váltást kellene csinálnotok, hanem csak üzembentartó váltást.

2023. máj. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"És akkor a tulajdonos szerint kell fizetni a biztosításokat?"


Miért kéne aszerint? Ott írtam, hogy az üzembentartóé a biztosítás, pont ez a lényege, hogy mindenféle ügyintézéssel és járulékokkal kapcsolatos dolog az üzembentartóé. Te vagy az üzembentartó, te használod az autót, esetleges kár esetén (akár elkövető, akár elszenvedő vagy) te leszel az illetékes, ergó a biztosítás is a tiéd lesz, nem a tulajdonosé.

2023. máj. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, célom: BP lakom és kellene ingyen parkolás, viszont az autó apám nevén van és tulajdonosnak nekem kellene lennem, ahhoz, hogy meg adják nekem az ingyen parkolást, viszont, mivel nem volt még autóm a casco+KGFB nagyon drága lenne az én nevemre, de ezek szerint apán nevén és bónusz rendszerén maradhat a kocsi, ha ő az üzembentartó én pedig a tulajdonos?
2023. máj. 3. 17:33
 7/9 anonim ***** válasza:

A válaszok mind jók, viszont veled kapcsolatban összezavarodtam.


"Ha az autómat átiratom a testvérem nevére, mint tulajdonos, de az üzemben tartó én lennék, akkor a biztosítást ki fizeti?"

És

"célom: BP lakom és kellene ingyen parkolás, viszont az autó apám nevén van és tulajdonosnak nekem kellene lennem, ahhoz, hogy meg adják nekem az ingyen parkolást, viszont, mivel nem volt még autóm a casco+KGFB nagyon drága lenne az én nevemre, de ezek szerint apán nevén és bónusz rendszerén maradhat a kocsi, ha ő az üzembentartó én pedig a tulajdonos?"

Ráadásul, ennek a végén megint kérdezel.


Nem marad apukád nevén az autó (maradva az eddigi utolsó változatnál, a testvériséget ejtve), ha te leszel a tulajdonos, hanem a te nevedre kerül. Ahhoz, hogy tulajdonossá - és óhatatlanul egyben üzembentartóvá - válhass, KGFB szerződést kell kötnöd, másképp nem írják át az autót a nevedre. Ugyanakkor apukád KGFB szerződése érdekmúlással megszűnik, mert már nem ő lesz az üzembentartó.

Az üzembentartói jog is egy vagyoni értékű jog, ami ilyenként eladható, elajándékozható. Tulajdonosként például, elajándékozhatod apukádnak, aki így üzembentartóvá válik, te csak tulajdonos maradsz. Amikor, mint tulajdonos, megfelelő szerződéssel bejelented, vagy megbízottad bejelenti az üzembentartó személyben történt változást, és azt bevezetik a nyilvántartásba, a te KGFB szerződésed érdekmúlással megszűnik, mivel azt az üzembentartónak kell kötnie és fenntartania. Ugyanakkor, ehhez a változáshoz szükséges, hogy apukád kössön egy új KGFB szerződést, amelybe átviheti a két éven belül megszűnt szerződése bonus fokozatát; KGFB szerződés, vagy legalább szerződésajánlat elfogadás nélkül nem jegyzik be üzembentartónak.


A CASCO egy másik ügy, az is megszűnik, újraköthető.

2023. máj. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mielőtt belevágnál a tulajdonos/üzembentartó váltás(ok)ba, azért érdeklődd meg pontosan, hogy minek kell lenned az ingyenes parkolási engedélyhez.


Lehet, hogy üzembentartónak kell lenned, vagy mindkettő egyszerre. Akkor meg nem biztos, hogy megéri az ingyenes parkolás a megnövekedett biztosításhoz képest.

2023. máj. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
bocsi összekevertem itt mindent, hogy kié jelenleg :) de a lényeget leírtátok köszönöm!
2023. máj. 4. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!