Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Rossz időszakra vettem osztrák...

Rossz időszakra vettem osztrák autópálya matricát, mekkora büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Nyaralásból hazafelé átmentünk Ausztrián augusztus 5-én, 1 nappal előtte vettem a neten matricát. Most láttam, hogy jött email, hogy ne felejtsem el, hogy holnaptól érvényes. Szóval igen, benéztem az időpontot, vagy valamit elrontottam, sajnos 5-én így nem volt érvényes matricánk, mert mától érvényes 10 napig.

Szerintetek mekkora büntetést küldenek és kb mikor?



2023. aug. 21. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben valakit érvényes matrica nélkül állítanak meg a rendőrök egy osztrák autópályán, 120 eurós azonnali pótdíjat kell fizetnie. Ha a helyszínen nem tudja kifizetni a pótdíjat, akkor 300-tól 3000 euróig terjedő pénzbírsággal sújthatják!
2023. aug. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ott nem állítottak meg, utólag nem postázhatják a csekket?
2023. aug. 21. 11:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Kitudják postázni a csekket. Változó, hogy mikor érkezik meg.

A levélben lesz egy osztrák bankszámlaszám arra kell befizetni az összeget.

2023. aug. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És akkor erre a 120 Eurora lehet számítani?
2023. aug. 21. 11:52
 5/7 Pokerdani5 válasza:

Szia.


Végül kaptál csekket?

2023. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Még nem szerencsére.

2023. okt. 17. 16:06
 7/7 Pokerdani5 válasza:

Akkor talán már nem is fog menni.


Én most október 14-én voltam Grazban, A2-esen mentem Fürstenfeld-től matrica nélkül, de visszafele már vettem.


Akkor én is reményekedek, hogy nem lesz csekk.. :)

2023. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!