Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Most hogy kell befizetnem a...

Most hogy kell befizetnem a biztosítást?

Figyelt kérdés

Vettem egy autót, ami elég bonyolult módon történt. AZ adásvételtől számítva több mint 2 hét után lett átírva a nevemre. megkötöttem a kötelezőt, és úgy voltam hogy befizetem a jövőhónapban az első negyedéves díjat, mert rengeteg kiadásom volt, és nem kevés az első negyedéves. Aztán kaptam egy levelet a k&h-tól, mert ott kötöttem meg a netrisken keresztül, amiben az áll, hogy 2023.08.03-2023.08.20-ig 19080 forint fedezetlenségi díj, és 2023.08.21-2023.11.20 első negyedéves 39620, így 58700 a teljes befizetendő összeg. az a probléma, hogy nem vettem át időben ezt a levelet, és 2023.09.05- volt a fizetési határidő.

a felszólító levélben ez áll:


Tájékoztatjuk, hogy nyilvántartásunk szerint a xy kötvényszámú kötelező gépjármű-felelősség szerződésére még nem érkezett mega teljes, 2023.08.21-n esedékes díj, ezért szerződésén 58700 ft összegű díjhátralék mutatkozik. az esedékesség dátuma megegyezik a hátoldalon lévő könyvelés dátumával,

Felhívjuk szíves figyelmét a vonatkozó jogszabályban foglaltakra, miszerint a teljes esedékes díjat legkésőbb az esedéksesség napjától számítótt 60.-napig, 2023.10.19-ig szükséges megfizetni, ellenkező esetben a szerződés díjnemfizetés miatt megszűnhet stb..


Azt nem értem most, hogy miért kell az első negyedévest kifizetnem, amikor a szerződés megkötésétől számítva 3 hónap van rá ha jól tudom. Az első autómnál, aminek az összes papírját, így a biztosítást is a kereskedő intézte, vagy 1 hónap után fizettem be az első negyedévest.Miért nem elég most csak az a 19 ezer fedezetlenségi díjat befizetnem?


2023. szept. 16. 05:36
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Bonyolult? Nincs ebben semmi bonyolult. Megkötötted a biztosítást, nem fizetted be időben, kaptál érte büntetést. Nem tudom honnan szedted azt a 3 hónapot, még csak hasonló sincsen. Eleve 3 hónap a negyedév, azt akarod mondani, hogy szerinted a TELJES részletidőt elhaknizhatod fizetés nélkül? Hogy gondoltad ezt?


Most már be kell fizetned a biztosítást ÉS a büntetést. Sőt, ha jól értelmezem azóta még egy újabb büntetést is összeszedtél, mert 5-e óta pörög a következő díjnemfizetés és már az is 10 napnál jár, durván 800-1000Ft/nap, szóval már 8-10 ezer körül jársz ott is még az 58700-on túl.


Egy kérdést engedj meg nekem, esküszöm nem rossz indulatból kérdezem: ha a negyedéves díjat sem tudod befizetni, akkor biztos, hogy jó ötlet az autó? Nem lenne ennek a sok pénznek jobb helye?

2023. szept. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs 3 hónap, csak 60 nap a szerződés megkötéséstől számítva ami időn belül utalnod kell az első min. negyedéves dijat vagy amire szerződtél.

[link]


Szóval még van durván 2 heted befizetni a teljes tartozásodat, de inkább csak 1, mivel ahogy a linkel olvashatod, addigra le is kell, hogy könyveljék vagy felmondják a szerződést. Nekem is több mint 1 hét után jött az e-mail, hogy aktiválták kötvényemet. Persze köthetsz majd újat, de akkor már 2 hónap fedezetlenségi dijat varnak a nyakadba.

2023. szept. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem jól tudod.
2023. szept. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a rengeteg kiadáson hogy a segít a +19 ezer fedezetlenségi díj.
2023. szept. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2-es, befizettem az 58700-at. de mivel a felszólító 9.-én jött, így szàmíthatok mèg valamire? mert eltelt 6 nap azóta.

van itt egy olyan, hogy felhívjuk figyelmét, a teljes esedékes díjat legkésőbb az esedékesség napjàtól szàmított 60. napig, 2023.10.19-ig szükséges megfizetni, ellenkező esetben a szerződés megszűnhet. akkor még jó vagyok?

2023. szept. 16. 09:17
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Még jó vagy, de minnél előbb fizesd be, hogy a lekönyvelése már ezen a dátumon belül legyen, ami 1-2 hét szokott lenni. December 6.-án vettem a motorom, és még ott az adásvételi írásakor intéztem a kötelezőt is telefonról (ezt kellett volna neked is, akkor nem lenne fedezetlenségi) , másnap pedig utaltam a dijat, és csak december 15-én jött az e-mail, hogy aktiválták a kötvényem. Szintén K&H-s vagyok.

Mondjuk én a határidőnél, a vásárás napját számoltam , a 08.03-at, de akkor a 08.20-tól ketyegnek a napjaid, beleszámítva a hétvégéket is.

2023. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
befizettem már. de akkor jelenleg nem kell mást, nem? ebben akkor benne volt az első negyedév és a fedezetlenségi díj
2023. szept. 16. 10:01
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 Elvileg nem! Hiszen a számládod összesítve ez az összeg szerepelt, a fedezetlenségi dij meg nem növekszik, mivel az csak 08.03 és 08.20 közötti időszakra szól, amíg nem volt biztosítás a kocsin. De a biztosítók tudnak kavarni, saját tapasztalat. Majd úgyis küldik az igazolást vagy ha még kell valamit fizetni, de van a K&H-nak ügyfélprofilos oldala is, ahova majd be tudsz lépni.(most épp karbantartás van :( )

[link]

2023. szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!