Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Éppen érvényes, befizetett...

Éppen érvényes, befizetett kötelező biztosítást fel kell mondani, ha másnál akarom megkötni, vagy elég egy másiknál megkötni lejárat előtt?

Figyelt kérdés
2023. szept. 16. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha online alkuszon keresztül csinálod, akkor elég megkötni az újat, az alkusz pedig intézi a régi felmondását. Ha magad csinálod, akkor neked kell először felmondani a régit, aztán megkötni az újat.
2023. szept. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell.
2023. szept. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell mondani és úgy kell megkötni a másikat. A felmondást úgy emlékszem, legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt kell közölni a mostani biztosítóddal, különben nem érvényes. Ezen szoktak sokan elcsúszni, de éppen ezért kell kapnod a mostani biztosítódtól díjértesítőt még időben, hogy tudj dönteni a lemondásról.
2023. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha netrisknel kotod, es nem utolso percben, akkor ok vallaljak a felmondast. Ha utolso percekben kotod es mar nem tudjak vallalni, akkor azt egyertelmuen jelzik a kotes vegen, akkor neked kell megoldanod.
2023. szept. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4

mennyivel a lejárat előtt lehet?

tényleg egy hónap vagy egy hét is elég lejárat előtt?

2023. szept. 17. 00:13
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs elottem a pontos szabaly, asszem 60 nappal elotte tudsz leghamarabb kotni es van ra 30 napod. Tehat az utolso perc az ebben az esetben 30 nap a fordulo elott.


Ha megkapdad az indexalo leveledet (azaz azt, hogy mennyi lesz a dijad ha maradsz), akkor altalaban meg benne vagy a kotheto idoben. Felmesz

netriskre, kezd el kotni es fog szolni ha meg tul koran nezed.


Ne hagyd utolso percre. Ha benne vagy a 30 napos idoben, akkor kossed meg monel hamarabb.

2023. szept. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

↑ 5/ A kérdező kommentje: „mennyivel a lejárat előtt lehet? tényleg egy hónap vagy egy hét is elég lejárat előtt?” 2023. szept. 17. 00:13


Nincs lejárata, évfordulója lesz. Ha nem mondod fel érvényesen, akkor automatikusan folytatódik, hiszen határozatlan időre szól.


Érvényesen felmondani az évforduló napjára lehet, legkésőbb az évforduló előtt 30 nappal. A 30 nap úgy értendő, hogy addigra meg is kell érkeznie a biztosítóhoz. Indokolás nem kell.

Előtte bármennyivel felmondhatod, de több mint 60 nappal előtte nincs sok értelme, mert a biztosítók folyamatosan változtatják a díjtarifahirdetményüket, az érvénybelépőt legkésőbb 60 nappal a hatályba lépése előtt kell nyilvánossá tenni. Így, több mint 60 nappal az évforduló előtt nem tudsz minden biztosító fordulónapodon érvényes ajánlatával kalkulálni.


Az új legkorábban az évforduló előtt 60 nappal köthető, mivel a biztosító a biztosítási időszak kezdetét hatvan nappal megelőzően tett ajánlatot nem fogadhatja el, és ezen időpontot megelőzően szerződést nem köthet, az így létrejött szerződés érvénytelen.

Mivel az évforduló napjára mondható fel a biztosítás, ha felmondod, az évforduló napján már nem lesz KGFB-d. Hogy ne legyen fedezetlen nap, az új szerződés kezdőnapjának az évforduló napját kell megadnod. Az újat legkésőbb az évfordulód napján kötheted meg, mert visszamenőleges kezdőnappal nem köthető biztosítás.


Évtizedek alatt sosem bíztam alkuszra; a kalkulátoraikat csak arra használtam, hogy megtudjam, melyik biztosítónál mennyi lenne a díjam.

A felmondást és új szerződéskötést régen személyesen végeztem a biztosítók fiókjaiban, de elég régóta online is lehet mind felmondani, mint szerződni; tapasztalatom szerint, a felmondásra több biztosító is pofonegyszerű online lehetőséget kínál. Az online szerződéskötés sem bonyolult, és tapasztalatom szerint a többség nagyon segítő, felajánlja az adatok átvételét a nyilvántartási rendszerekből, meg sem jelenít olyan részletező kérdést, amire előzetes válasz alapján nincs szükség, és nehéz bármi hibát véteni, mert ellenőriz és figyelmeztet.

Minden évforduló előtt végzek kalkulációt, a díjértesítő megérkezésétől függetlenül, hiszen abból nem derül ki, hogy van-e olcsóbb díjú ajánlat.

2023. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolso, en a nagy alkusznal dolgoztam sokaig, igy latom hogy dolgoznak. Ergo tudom, hogy biztonsagos. Elofordul,hogy technikai hiba miatt galiba tortenik, pl nem lesz idoben felmondva egy szerzodes, rossz arat mutat a kalkulator, stb. Ezeknel a felelosseget az alkusz mindig vallalja. Argarancia van a biztositasra. Talan egyszer kotottem a biztosoto oldalan, asszem KH-nal olcsobb volt 5e-el az eves kgfb mint a netrisknel, de az utobbi evekben nem lattam mar erre peldat. Sot, mar a kalkulatort is max az arak megnezesere hasznalom. Callcenterrel kottetem a biztit. Sokkal naprakeszebbek ott a sracok es csajok, tudjak mi merre, milyen kedvezmenyeket kell figyelni, stb.
2023. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Bakker, nem tudtam, beszoptam, hogy van ez a 30 napos korlát.

Sosem volt érdemes váltanom eddig.

Most 52.000-t fizetek egy évre (B4-ben).

Átkötve lenne 43.000, de ugyanitt maradva 68.000 Ft-ot kell majd fizetnem.

Valószínűleg sosem fogok ennél a biztosítónál újrakötni soha semmit.

Írom is magamnak a naptárba következő évforduló előtti felmondást.

2023. szept. 19. 10:49
 10/12 A kérdező kommentje:

Átolvastam a tájékoztató emailt, amit az évfordulóval kapcsolatban küldtek, abban szó sincs felmondásról, határidőkről.


A fenti összegeket netriskkel számoltam újrakötés esetével, az évfordulós tájékoztatóban 52.000Ft-ot írnak a köv évre is.

2023. szept. 19. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!