Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nemrég vettünk egy kocsit és...

Nemrég vettünk egy kocsit és a nevemre akarom íratni. 20 éves vagyok és ez az első autóm, ebben az évben jogsiztam. Mennyire drága a biztosítás ha én kötöm ?

Figyelt kérdés

Skoda fabia 1.2 classic-ról beszélünk, nem egy erős kocsi.


Kérdéseim:


1. Köthetem-e a mamám nevére a biztosítást ?

-Ketten vettük a kocsit és felhozta, hogy köthetném a nevére ha

lehet, már nyugdíjas és hátha olcsóbban jönnénk ki.


2. Csak azt kötheti az autóra biztosítást akinek a nevén van a kocsi ?


3. Csak azt köthet biztosítást akinek van jogsija ?



Nézzétek el ha hülye kérdéseket tettem fel, most csinálok ilyet először és jobban utána akarok járni mindennek. Aki összetudná nekem foglalni a lényeges dolgokat a biztosítás kötésről annak nagyon hálás lennék.



2023. szept. 19. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. A KGFB-t csak az üzembentartó nevére lehet kötni. Ha te vagy az üzembentartó, csak a te nevedre lehet.

2. Csak az üzembentartó kötheti meg a biztosítást és csak ő adhat meghatalmazást alkusznak arra, hogy helyette biztosítást kössön.

3. Nem, jogosítvány nélkül is lehetsz üzembentartó és köthetsz KGFB-t az autóra.

Az árakat pedig valamelyik internetes kalkulátorban (biztositas.hu, netrisk.hu) ki tudod számolni.

2023. szept. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak az köthet kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást (KGFB), aki a nyilvántartásban a bejegyzett üzembentartó.

Tulajdonszerzéskor a tulajdonos egyben üzembentartóvá is válik. Az üzembentartói jog egy vagyoni értékű jog, így értékesíthető, ajándékozható. Hasonló szerződést kell írni, mint amilyen az adásvételi szerződés.

Nagymamádnak, mivel egyenesági rokonod, illeték fizetése nélkül átadhatod az üzembentartói jogot.

Illetve, nem tudom, mit jelent a közösen vevés. Ha az adásvételin mindketten szerepeltek vevőként, akkor mindkettőtöket bejegyeznek tulajdonosnak, a törzskönyvbe szerepelni fog, hogy közös tulajdon. Abban meg kell egyeznetek, ki legyen az üzembentartó, az ő nevére állítják ki a forgalmi engedélyt. A forgalmi engedélyt átíráskor helyben nyomtatják és átadják.


Piszkosul meg fogsz lepődni, hogy a díj számításához mennyivel több adat kell, minthogy „Skoda fabia 1.2 classic”.

Díjkalkulátorok például netrisk, MABISZ, insura, CLB. Jó sok adatot kérnek, aztán díj szerint csökkenő sorrendben listázzák a biztosítókat. Lehet csak használni, nem kötelező megbízni őket a biztosításkötéssel.

Elvégzed a kalkulációt mindkettőtök adataival, aztán megtudod, melyikőtöknek mennyi.

(Ha esetleg nem tudod, akkor bonus-malus fokozatnak A00-t kell megadnod. Ez a kezdő fokozat.)

Az nem szükséges, hogy az üzembentartónak legyen vezetői engedélye.


Az üzembentartó (ha egyben tulajdonos is, akkor üzembentartóként) köteles és egyben jogosult KGFB-t kötni és azt díjfizetéssel fenntartani. Ő a gépjárműadó alanya. Ha adódik, pótdíjazás (parkolás, fizetős út) és távollétben, vagy felvétel alapján kiszabott bírság, azt az üzembentartó nevére, címére küldik. Kizárólag ő intézkedhet pl. a gépjármű ideiglenes forgalomból történő kivonására.

A tulajdonos az átadott üzembentartói jogot bármikor egyoldalúan visszaveheti, illetve, az üzembentartó halála esetén visszaszáll rá.


Te tudod, de ha jelenlegi díjelőny miatt nagymamád lesz az üzembentartó, te nem lépegetsz évenként felfelé a díjkedvezményt adó bonus rendszerben; ami személyhez kötődik, és gépkocsi csere esetén átvihető a másik autóra is, akár kétéves kihagyást is áthidalva.

Egyszer majd odajutsz, hogy kezdheted alulról a „szamárlétra” mászását.

2023. szept. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!