Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tegnap vizsgaztam le B kategor...

Tegnap vizsgaztam le B kategoriából. Vezethetek plasztikkártya nélkül?

Figyelt kérdés
Hétfőn tudok bemenni az okmányirodába. Vezethetek azzal a lappal amit adnak ott vagy csak a plasztik kártyával?

2023. szept. 22. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Milyen lapot adtak? Mert nekem csak egy kipipázott lapot a hibákkal amolyan szuvenírként, de azzal kitörölheted... ;) Amúgy a kérdésre a válasz, hogy nem! Csak onnantól, hogy az okmányirodában, vagy ügyfélkapun elindítottad a jogosítványod legyártatásást, mert csak innentől kerül be a neved a közúti közlekedési nyilvántartásba.
2023. szept. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A jogsi kérvényezésénél kapsz egy papírt, amivel vezethetsz, amíg megérkezik a jogsi.
2023. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Még nem kaptam semmit. Hétfőn megyek be. Majd rákérdezek azért ott is.
2023. szept. 22. 16:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha bemész az okmányirodába és megkapod az igazolást arról hogy megigényelted a jogsit, na azzal 30 napig vezethetsz de csak is kizárólag belföldön. Ha megérkezett a jogsi és elmúltál 18 akkor azzal külföldre is mehetsz.
2023. szept. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. szept. 22. 21:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el majd a lapot, amit kapsz. Régen az volt, hogy azzal a lappal nem vezethetted, csak a korábbi kategóriákat, pár éve már vezetheted a megszerzett kategóriát is. Csak nem értem, minek ezt kérdezni, bemész a kormányablakba, kapsz egy A4-es papírt, egy A4-es papíron azért nem olyan sok betű fér el, hogy képtelen legyél elolvasni...
2023. szept. 23. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Több kérdés is van itt a Gy.k.-n, amiből kiderült, hogy a kormányablaki ügyintéző rossz tájékoztatást adott (meg kell várni a vezetői engedélyt), sőt, olyan is van, hogy az igényléskor kapott adatlapon az volt, hogy az okmány megérkezése előtt nem vezethet.


A hatályos jogszabály az érvényes.

┌ „3. § (2a) Magyarország területén járművezetési jogosultság igazolására alkalmas az engedély-nyilvántartásba bejegyzett vezetési jogosultság a vezetői engedély első alkalommal történő kiállítása, új kategória Magyarországon történt megszerzése, az egészségi alkalmasság meghosszabbítása vagy házasságkötésből eredő névváltozás miatti vezetői engedély csere esetén, a bejegyzés időpontjától az elkészült vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb 30 napig.” ┘

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról hatályos szövegéből

[Beiktatta a 572/2020. (XII. 9.) Korm. rendelet 29. §. Hatályos: 2021. II. 1-től.]


Az igényléskor kapott adatlap igazolja a nyilvántartásba történt bejegyzést, ez Magyarország területén járművezetésre jogosít; tehát ahogy kézbe kerül, lehet Magyarországon vezetni.

Megerősítésül hamarosan SMS-t is küldenek, ami tartalmazza a nyilvántartásba vételt.


(Amúgy két A4-es lap az az egy A4-es lap, ami válaszban szerepel.)

2023. szept. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!