Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meghatalmazásos eladásnál...

Meghatalmazásos eladásnál hogy kell kitölteni az adás-vételit (tulajdonjog átruházási szerződés)?

Figyelt kérdés

Helo!


Anyám megkért hogy adjam el a régi autóját, írtunk is meghatalmazást, a kérdésem, eladáskor az adás-vételi (tulajdonjog átruházási szerződés) kitöltésénél az eladó részhez az ő adatai kerülnek, (mivel ő az autó tulajdonosa), vagy az enyém, mert meghatalmazott, hogy járjak el az ügyében?


[link]

Erről van szó.



2023. okt. 2. 19:46
 1/5 tothp ***** válasza:
Természetesen az eladó adatai kellenek.
2023. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor pontosítva, az enyém vagy anyámé? Mert így bedobva mint eladó elég tág, hiszen anyám autója, aki eladja, de én intézem az eladást, szóval én adom el az ő nevében.
2023. okt. 2. 22:51
 3/5 tothp ***** válasza:
Az eladó az akié az autó. Akinek a neve szerepel a forgalmiban. Mindenki más csak meghatalmazott.
2023. okt. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az eladó részt teljesen kitölthetitek anyud nevére és alá is írhatja.

A meghatalmazás csak egy mellékes papír, a te adataidat nem kell feltüntetni az adásvételi,csak azért kellhet,hogy nem anyud tudta nélkül adod el az autót.

Tőlem nem is kérték mikor szüleim autóját adtam el. Szóval csak formalitás

2023. okt. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen.
2023. okt. 3. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!