Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Koccanás után hívott a sérült...

Koccanás után hívott a sérült autó tulajdonosa, letiltottam a számát, lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Volt egy minimális koccanásom egy szűk hegyi úton, az én autómnak nem lett baja, a másikra picit ráhúztam a lakkozást kb 5 centiméteres kis festékhiba és egy fél ökölnyi horpadás pont a kerék előtt, alig látszik.


Bárhogy nézzük ő volt a hibás, mert átjött a sávomba miközben kanyarodtam. Az út közepén jött, ráadásul amikor meglátott a lejtőn rám is fékezett, ezért kaptam el az orrommal a szélét.


Tegnap volt, volt fénykép, stb. Felírtuk egymás számát, ma hívott, de én nem mertem felvenni, blokkoltam a számot. Lehet ebből bajom?


Legrosszabb esetben mi történhet?


2023. okt. 10. 12:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 A kérdező kommentje:

Kb 100 ezer forintos sérülés lehet maximum az autón de lehet kevesebb.


[link]


Itt van róla kép ha valakit érdekel.

2023. okt. 10. 12:10
 2/78 A kérdező kommentje:
Én nem akarok ilyen miatt papírmunkát, főleg, hogy a másik fél hibázott, szépen lemossa ronggyal és máskor óvatosabban száguldozik a szűk utakon.
2023. okt. 10. 12:11
 3/78 anonim ***** válasza:
96%

Az alig látszik az kicsit túlzás, mert a hátsó ajtó sérült meg a műanyag sárvédő dísz.

Helyszínen mit beszéltetek meg???

Hatalmas bunkóságnak tartom a szám letiltást és telefon nem fölvevést!!!

Fordítva mit tennél???

2023. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
97%

"Én nem akarok ilyen miatt papírmunkát, főleg, hogy a másik fél hibázott, szépen lemossa ronggyal és máskor óvatosabban száguldozik a szűk utakon."


Te pedig leközelebb okosabb vagy, és aláiratod vele, hogy megegyeztetek, elismeri a felelősségét, és nincs követelésetek egymással szemben.


Így most a rendőrségnek azt mesél amit akar, te meg szopsz. Esetleg rádhóznak egy baleseti helyszín elhagyást (cserbenhagyás?) is ha tapló a másik, és miután ilyen gerinctelen vagy, hogy nem veszed fel és tiltod, meg is érdemled.


Egyébként balesetnél vagy írunk papírt, vagy hívunk rendőrt, ez az alap.

2023. okt. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
96%
Bárhogy nézzük, bunkó vagy, hogy letiltottad.
2023. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
96%

"szépen lemossa ronggyal "

Persze, amikor meg neked van károd, akkor ugye cserélják ki az összes alkatrészt gyári újra...

2023. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
95%

Már pampogtál ezen az eseten. Az osztott felelősség meg a kártérítés mértéke elkülönül egymástól. Az övé a kisebb hiba, hiszen te mentél bele. A KRESZ-ben világosan le van írva, hogy csak olyan sebességgel szabad haladni, hogy a belátható útszakaszon meg is tudj állni. Ha egy fadarab, kő, elhullott állat lett volna ott, akkor kire hárítod a felelősséged? He!

A szám letiltásával te rosszhiszeművé váltál. Ki akarsz térni a kárrendezés alól. Feljelenthet. Az jobb lesz?

2023. okt. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
96%
Mi az, hogy nem merted felvenni? Fogyatékos vagy? Remélem, feljelent.
2023. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 A kérdező kommentje:

Jelentsen. Majd azt mondom rossz volt a telefonom. Kolcson kaptam az autot egy ismerosomtol nem az enyem. Nem akarok problemat. Aki belemjott az meg idos kulfoldi par volt berelt autoval (badacsonynal volt az eset)

Ez barhogy nezzuk egy karcolas. Vizes ronggyal le lehet mosni.

2023. okt. 10. 12:40
 10/78 anonim ***** válasza:
34%

"A KRESZ-ben világosan le van írva, hogy csak olyan sebességgel szabad haladni, hogy a belátható útszakaszon meg is tudj állni."


Ezt pontosan be tudnád linkelni?

2023. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!