Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ki legyen az autó tulajdonosa,...

Ki legyen az autó tulajdonosa, illetve kinek a nevére legyen kötve a kötelező biztosítás?

Figyelt kérdés
Mivel meglett a jogosítványom és hamarosan közeledik a 18. születésnapom, arra gondoltam, hogy vennék magamnak egy autót. Viszont a kötelező biztosítás valami horribilis összeg, 220 ezer forint lenne egy évre. Én ezt egy kicsit soknak találom, a családban a maximum 100 ezer forint volt eddig. Melyik lenne a legjobb opció? A saját nevemre íratni az autót, fizetni pár évig ezt az összeget és megvárni, amíg csökken vagy anyukám nevére íratni, hogy kevesebb legyen? (neki 124 ezer lenne) Rosszindulatú válaszokat pedig nem szeretnék kérni, azért gondolkodtam el azon, hogy anyukám nevére íratom, mert szervizelni, tankolni így is baromi sok manapság egy autót, pláne egyedül, 17 évesen.

2023. febr. 10. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet persze spórolni úgy hogy más nevére írjátok az autót, de akkor neked soha nem lesz olcsóbb, mivel nem lépkedsz a bónusz rendszerben. Ráadásul ha neadjisten balesetet okozol, akkor muter bónusza is megy a levesbe és mindkettőtöknek drága lesz.
2023. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
#1 Amúgy megkérdezhetem milyen autóról van itt szó?
2023. febr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Írasd a saját nevedre. Majom és banán esete, de tényleg.
2023. febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egy jeep renegade-et szeretnek.
2023. febr. 10. 14:13
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem az árát. Ez klasszikusan az „akinek majomra van pénze, banánra is legyen” esete.
2023. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóval 7 millás autóra van pénz, 200 ezres biztosításra nincs? Érdekes... Gumizni, szervizelni, tankolni is anyuci fogja?
2023. febr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ha anyuék adnak pénzt egy ilyenre, akkor a kgfb-re is, meg benzinre is.
2023. febr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez nem ettől függ szerintem. Teljesen egyedül vásárolnám, saját pénzből, minden költséget. Nyilván, ha arra kerülne a sor, kifizetném, szimplán érdeklődtem, hogy vajon melyik út lenne a legjobb. :) Remélem a fejem még nem szeded le érte.
2023. febr. 10. 14:26
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem anyuci adja a pénzt rá :D Mint fentebb említettem, ezt teljesen önerőből fizetném, akármennyire is hihetetlen, de 16 éves korom óta dolgozok keményen 7-ből 6 napot minden hónapban gimnázium mellett.
2023. febr. 10. 14:28
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Először is gratulálni szeretnék, hogy ilyen kitartó vagy munka téren. Másodszor, szerintem irasd szülők nevére, jóval olcsóbb lesz a biztosítás. Baleset esetén, csak az adott autó bonus-malusa fog változni, hülyeségeket irkálnak itt. Majd ha lesz teljes állásos munkád, akkor majd iratsz a saját nevedre autót, akkor már ki fogod tudni fizetni ezt a jó magas összeget. Netrisken keresztül kötöd?. Én azt ajánlanám. 220 ezer? Ez valami V8 BMW vagy miért ilyen magas?
2023. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!