Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tudok tenni, ha elidegenít...

Msebi06 kérdése:

Mit tudok tenni, ha elidegenítési és terhelési tilalom van az általam vásárolt autón?

Figyelt kérdés

Bonyolult a sztori, de megpróbálom elmagyarázni.

A kocsit megvette egy srác, de nem is íratta magára, hanem adta tovább és én vettem meg tőle. Vásárlás előtt lekértem az adatait és azok alapján minden rendben volt. 2 munkanap múlva mentem az okmányirodába átíratni. Mondták, hogy ez a része még rendben is lenne, a probléma az, hogy elidegenítési és terhelési tilalom van az autón, amit még a történet szerinti első tulaj kapott. Ezt jeleztem annak, akitől vettem, lekértük megint az adatokat az ügyfélkapuról és valóban tilalom van az autón. Másnap került rá ahogy megvettem. Az első tulajjal fölvette a srác a kapcsolatot és mondta is, hogy másnap kapott értesítést róla, mint ahogy eladta a kocsit, ezt az ügyiratot el is küldte.

Az első tulaj mondta, hogy vissza tudja vásárolni a kocsit, de csak 3-án fizetéskor, viszont itt már kicsúszik a 15 napból az előző tulaj, ráadásul ő is akkor tudná kifizetni nekem a kocsit, mert ő meg is vette egyből a másik autót.

Részemről az is jó lenne, ha nálam maradna az autó, csak át tudjam íratni. Az első tulaj csak részletre tudná kifizetni a rá szabott bírságot, szóval az még sok idő. Az adásvételin lévő időponttal tudom igazolni, hogy előbb lett megvéve az autó, mint ahogy megkapta az értesítést. Ez alapján lehet töröltetni valami módon?

Az ügyiratszám szerint végrehajtó irodával van dolgunk.

500.000Ft-os autóról van szó.



2023. okt. 28. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleve aki nem íratta át a kocsit el sem tudja adni... Tehát te visszaadod a kocsit a papírjaival, ő a pénzt, senki nem jelenti le az okmanyirodban és kész is vagy.


Az eredeti tulaj és akitől te vetted meg majd szenved vele.

2023. okt. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekünk is ez a tervünk, csak félünk kicsit, mert ma lejár az első átíratási papír és mi van ha pénteken (amikorra ígérte a pénzt) már azt mondja, hogy mégsem kell a kocsi.
2023. okt. 29. 07:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor te is szivsz. Vélhetően fogsz is, mivel ez az egész sztory sántit. Miyen névre irtátok az adás-vételi szerződést? A "2-es" ürge nevére biztosan nem, hiszen nem az ő neve szerepel sem a törzskönyvben sem a forgalmiban (mivel nem iratta át), így ő el sem tudta volna adni, azt te soha nem is tudtad volna a saját nevedre átiratni.

Ha az előző tulaj nevére írtátok akkor az pedig magánokirat hamisítás, amit a BTK jelenleg 1 év szabadságvesztéssel jutalmaz... Továbbá neked szívás, mivel akkor "papíron" a köztes embernek semmi köze az egészhez te meg futhatsz a pénzed után és lesz egy autód amit sosem fogsz tudni átírni.

2023. okt. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
cool story bro
2023. okt. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3-as

Hidd le tudom, hogy szívok az egésszel. Akitől én vettem annak van egy vállalkozása és arra vette. És onnan vettem meg és a saját nevemre írtuk az adásvételit. (Egyébként már vettem máskor is így autót és semmi gond nem volt ezzel a papírozással, meg most sem ebbe kötöttek bele az okmányirodában, hanem abba, hogy azóta megjelent rajta ez a tilalom). Akitől én vettem adott egy okmányiroda által kiadott papírt a törzskönyv helyett, erre is azt mondták az okmányirodában mikor át akartam íratni, hogy rendben van.

2023. okt. 29. 10:13
 6/12 anonim ***** válasza:
ilyet csak olyan cég tehet aki bejegyzett autó kereskedés. Te akkor ilyen cégtől vetted? Ez esetben ugyanis teljesen más szavatossági szabályok érvényesek. Jó lenne, hogyha segítséget akarsz kapni akkor nem harapófogóval kéne kihúzni a részleteket...
2023. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akitől vetted annak vidd vissza, adja vissza a pénzed és kész. Ha akadékoskodik, nyugodtan megemlítheted, hogy akkor az ügyvéded segítségével göngyölítitek fel, hogy ki mit nem íratott át, nem papírozott stb és a további járulékos költségeidet is követelni fogod rajta
2023. okt. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6-os

Nem autókereskedő cégtől vettem. (Bocs. Nem tudtam, hogy ez is számít, nem értek ezekhez az ügyekhez, azért is kértem segítséget)


7-es

Igen, én megmondtam már mindkét srácnak ha nem veszik vissza, vagy rendezik a tartozást, akkor teszek feljelentést és ügyvédet fogadok. Valamint az akitől vettem is mondta, hogy ezesetben teszt feljelentést az első ellen.



Ma hívom a végrehajtó irodát, jelzek majd hogy milyen infót kapok.

2023. okt. 30. 06:10
 9/12 A kérdező kommentje:
Haladt előre az ügy, volt jópár telefonálásom. A végrehajtó iroda és a kérelmező cég elkérték az iratokat és a bizonyítékokat, ha minden jól megy 1-2 napon belül törlik a tilalmat a kocsiról és átruházzák másik tulajdonra, ha van neki. Szerencsére nagyon segítőkészek voltak. Ha ez tényleg sikerül, akkor mehetek átíratni a kocsit, viszont lehet kifutok az átíratási időből, akitől vettem már ki is futott. Ezt lehet valahogy igazolni, hogy emiatt történt? Látják az okmányirodában?
2023. okt. 30. 12:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Hidd el jobban jársz ha megszabadulsz ettől, még egy tucat probléma lesz az okmanyirodaval, az eladóval, a vevővel, a biztosítóval... Kell ez neked?
2023. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!