Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kigurithatom aznap az autót,...

Kigurithatom aznap az autót, amikor megvettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Autó vásárlás előtt állok.

Többen azt mondták nekem, hogy már aznap, amikor kifizettem az autót, és megvan az adás-vételi, akkor én már haza is vihetem a kiválasztott autót.

Viszont van, aki meg azt mondja, hogy eredetvizsgára el kell először vinni és így 1 hét mire megkapom az autót.

Most akkor mi az igazság?


Hozzáteszem autókereskedéstől venném.



2023. nov. 5. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A kereskedő mindent el fog mondani.
2023. nov. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha a kereskedővel intézteted a papírmunkát, akkor az ő protekcióján múlik, hogy mennyi idő alatt tudja lezavarni a hivatalos dolgokat. De bevállahatod magad is, hogy elviszed eredetiségvizsgára, meg átiratod a kormányablakban, ez utóbbi esetben viheted az autót amint kifizetted.
2023. nov. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amint megkötötted a kötelező biztosítást, viheted.
2023. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem az a fura ebbe a biztosításos dologgal kapcsolatban, nem tudom, hogy egy idősebb ember, hogyan oldaná meg a biztosítás kötést online, főleg mondjuk egy nyomógombos telefonnal a helyszínen. Illetve, eredetvizsga előtt kötni rá, aztán kiderül ott, hogy pl. lopott, vagy nem stimmelnek a számok. Közben kötöttem biztosítást. Olyankor mi van? Egyből lemondható? Szerintem sokan tuti, hogy nem kötnek hanem egyből viszik.
2023. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Konkrét helyzettől, autótól függ. Ha vannak magyar papírjai és vállalod, hogy te intézed az átírást, akkor nem kizárt, hogy elhozhatod
2023. nov. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha forgalomban van az autó és tudsz rá kötni biztosítást akkor akár azonnal.

Ha új autóról beszélsz akkor kizárt, mert a kereskedőnek forgalomba kell helyeztetnie.

2023. nov. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Az eladó felelősségbiztosítása az eladást követő hazaútra még érvényes. Legalábbis 2019-ben, amikor kocsit vettem még így volt. A következő útra már a vevő biztosításával mehet csak (vagy tréleren). A forgalmi érvényessége nem változik, de maga a papír cserélve lesz. Ezt és az eredetiségvizsgálatot nálam foglaló után, vétel előtt intézte a nepper.
2023. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

"Az eladó felelősségbiztosítása az eladást követő hazaútra még érvényes."


Dehogy érvényes! Honnan szedted ezt a marhaságot?!

2023. nov. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7

Nem, nem érvényes. Óra perc van az adás vetliben, akkor megszűnik a biztosítás is..

2023. nov. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, kíváncsiságból kierestem az e-mail-t és tényleg a nepper intézte a kötelező biztosítást az adásvételivel és az összes papírmunkával. Ha a neper biztosítási alkusz is, (elég gyakori) akkor neked is ezt javaslom, mert így azonnal saját lábán guríthatod haza. A casco-t kötöttem később.
2023. nov. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!