Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vásároltam 1 autót február...

Vásároltam 1 autót február 1-jén. Aznap kötöttem biztosítást, de nem magamra hanem apám nevére. Okmányirodában előbb bekell jelenteni h én vagyok a tulaj majd újra számot húzni és bejelenteni az üzemben tartót?

Figyelt kérdés
Elég ha eredetvizsga után megyek az okmány irodába és egyszerre adom le az üzemben tartóit és az új tulajt? Vagy előbb bekell jelentenem, hogy új tulaj, majd utána, hogy más az üzemben tartó. Itt viszont nem tudnám bejelenteni az új tulajt, mert nekem nincs biztosításom az autóra csak az üzemben tartónak.

2023. febr. 5. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Intézik egyben. Apádnak is ott kell lennie, vagy meghatalmazást ír.
2023. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A járművet biztosítod, bárki fizetheti a biztosítást. Előbb legyen meg az eredetvizsgád, aztán irány az okmányiroda. Ott egy füst alatt elintéznek mindent. Egy sorszám elég.
2023. febr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A biztosítás megkötése és a tulajdonosváltás között az üzemben tartónak kell benyújtania a tulajdonosváltásról szóló kérelmet.


Amint az új tulajdonos nevét megkapják, és a biztosítási társaság értesítést kap, megkezdik a szerződésváltást és egy új ügyfélszámmal ellátott biztosítási igazolványt küldenek a megadott email-címedre és a biztosítás általában automatikusan átkerül a nevedre.

2023. ápr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!