Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Németországban a külföldi...

Németországban a külföldi kocsikra is kötelező a környezetvédelmi matrica?

Figyelt kérdés

Ilyenre gondolok: [link]


Mintha hallottam volna valahol, hogy Németországban a külföldi kocsikra is kötelező az ilyen matrica. Ez igaz? És akkor is ha pl nyaralni vagy rokonokhoz megy az ember egy hétre, vagy csak ha tartósan kint közlekedik?



nov. 14. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de csak a nagyobb városok belső részén kell.
nov. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dirtboy ***** válasza:
100%
Nem kötelező csak azokban a városokban ahova csak ilyen matriccával lehet közlekedni. Ilyen pl Frankfurtbelvárosa is. Én is bele szaladtam mikor még magyar autóval mentem be és parkoltam le a belvárosban. De csak figyelmezetetést kaptam. Ha elkerülöd ezeket a helyeket vagy nem állsz meg csak átmész rajta nem lesz semmi gond,sok külföldi rendszámos autó van ilyen matrica nélkül.
nov. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Azt hittem az egész országban egységesen kötelező.
nov. 14. 09:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, ez marhaság. Csak vannak bizonyos nagyobb városok, mint Hannover, Berlin, Bréma stb. ahol bizonyos városrészekbe csak a zöld plecsnivel mehetsz be. Ezek jól ki vannak táblázva, és ha bemész matrica nélkül, akkor büntetnek meg jól. Tehát ha nem ilyen városba mész, akkor teljesen felesleges.

Én pl. évekig jártam Hannoverbe ilyen nélkül, mert nem volt dolgom "umweltzone"-ban.


"Wo bekomme ich als Ausländer eine Umweltplakette?

Auch für Ausländer ist das rechteckige Schild mit dem roten Kreis und der Aufschrift Umweltzone bindend. Erhältlich sind die Aufkleber bei den Zulassungsbehörden, vielen Autowerkstätten und Überwachungsvereinen wie Tüv, Küs und Dekra. Die verschicken die Plaketten gegen Entgelt auch per Post.22.02.2017"

nov. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha elkerülöd ezeket a helyeket vagy nem állsz meg csak átmész rajta nem lesz semmi gond"


Igen, még engem sem állítottak meg soha, de egyigazoltatásnál lehet belőle baj. Egyébként egykollégámnak 6 éve szélvédőcsere után nem jutott eszébe, hogy kellene új matrica, berlinben 80-90 EUR volt a jutalma, de miután tisztázta, hogy hivatalosan jár az autójára a zöld, csak csere volt, akkor lecsökkentették 20-ra neki, mint szabálysértés.

nov. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!