Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan kell lemondani a KGFB-t?

Hogyan kell lemondani a KGFB-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Jött a KGFB biztosítótol email hogy január 20.-án lesz évforduló. De sok az éves díj így újrakalkulátam. Szerencsére 10k-val olcsóbb. Netrisken csináltam újra mindent megadtam stb. kaptam visszaigazoló emailt.


De az előzöt hogyan mondom le? Vagy az újrakötéssel alapból lemondásra kerül a régi?


Előre is köszi! :)


2024.01.19-én van az évfordulóm.


Uniqanak voltam és Allianzhoz mentem át.


nov. 20. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Netrisk felmondja helyetted ha ott kototted. Emailt is kuld rola.


Egy kivetel van, amikor utolso percben kotod es nem tudnak mar ra garanciat vallalni. Akkor kulon jelzik a folyamat vegen es le is kell okeznod, hogy megertetted, hogy a te dolgod.

nov. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2024. január 19., vagy 2024. január 20. az évfordulód? Mert mindkettőt írtad.

2024. január 20-i évfordulóra, vagyis 2024. január 20-i kezdőnapra még nem csinálhattál kalkulációt, mert több mint 60 nap múlva lesz.

Lényeges az évforduló napja, mert érvényesen csak az évforduló napjára mondható fel a biztosítás, amit, az érvényességhez írásban, legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt kell megkapnia a biztosítónak. Az alkusz (pl. netrisk) nem ellenőrzi az adatokat, az az ügyfél felelőssége; továbbítja a biztosítónak, de rossz adattal nem lesz érvényes a felmondás.

Új szerződésajánlat nem érvényteleníti a határozatlan idejű szerződést, azt az ajánlatot kapó biztosító el fogja utasítani, ugyanis a KGFB. törvény szerint ugyanarra a biztosítási időszakra vagy ugyanazon biztosítási időszak egy részére kötött további biztosítási szerződés érvénytelen. Vagyis, másik szerződéshez érvényesen fel kell mondani a meglévő szerződést.

Érvényes felmondás esetén az évforduló napján már nem lesz szerződés, hogy ne keletkezzen fedezetlen nap, az évforduló napjával kezdődően kell új szerződést kötni. De, szintén a KGFB törvény szerint a biztosító a biztosítási időszak kezdetét hatvan nappal megelőzően tett ajánlatot nem fogadhatja el, és ezen időpontot megelőzően szerződést nem köthet, az így létrejött szerződés érvénytelen. (Ma 2023. november 20. van, ez 61 nappal van 2024. január 20. előtt.)

Az alkusz átvállalhatja mindkét ügy intézését; a felmondást is, és az új ajánlattételt is. Mindkettőt továbbítja a megfelelő biztosítókhoz, amelyek megvizsgálják az adatokat, és az adatok ellenőrzése után döntenek az elfogadásról, esetleges módosításról vagy elutasításról.

nov. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Január 19. bocsánat!

Ez az évforduló

nov. 20. 11:55
 4/4 A kérdező kommentje:
De kaptam egy emailt hogy a felmondást intézi a biztosító nekem már semmi teendőm nincs. Majd csak fizetni a biztosítási összeget és kész.
nov. 20. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!