Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mekkora összegnél éri meg...

Mekkora összegnél éri meg bevonni a biztosítót?

Figyelt kérdés

Letörtem egy ócska hármas golf tükörjét, és a tulaj 200e kártérítést követelt. Amúgy az autó egy rozsdás, kormos, csattogó bontószökevény, szóval nem az a megvígyázott/restaurált típus. Az tükör mégcsak nem is elektromos, és semmilyen más karossziéria elem nem sérült meg a koccanásban. Erős túlzásnak éreztem a 200ezret, és inkább adtam a betétlapot.

Na de kb mekkora lenne az az összeg, amikor jobban megéri a megeggyezés?



2023. okt. 12. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Most végülis azt kérdezed tőlünk, hogy mekkora értékű kárnál gondolkodj el rajta, hogy ne sérts törvényt? Ezáltal kvázi azt is kérdezed, hogy milyen esetekben és hogyan ténykedj illegálisan.


Ezt talán ne itt...

2023. okt. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 ez hülyeség. Nem törvényszegés, ha a károsult és károkozó megeggyezik, feltéve ha csak anyagi kárról van szó. Márpedig itt nem sérült meg senki, kb 5km/h-val koccantanam neki.
2023. okt. 12. 18:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez pénztárca függő, de ilyen apróságnál, pláne mikor csak egy tükröt kell cserélni, amiből a 5-15 ezer egy bontott, akkor tuni is lehet, hogy mekkora a kár, aminek megfizetését te könnyen ki tudod fizetni.

Na most ha egy Ferrari tükrét törnéd le, akkor azt gondolom nem tudod már kártalanítani.

Szóval itt tényleg helyzetfüggő, ha egyértelmű a kár nagysága, és kitudod fizetni, akkor kifizetheted, ha nem egyértelmű, vagy drága, akkor biztosító.

2023. okt. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, ha M04-be kerülnél, akkor szerintem 200 ezret is érdemes lehet kifizetni.


De egyébként utólag is dönthetsz úgy, hogy kifizeted a biztosítónak a kárt, és akkor a kárfelmérő által megállapított összeget fizeted, nem azt amit kitalált a hülyegyerek.

2023. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70.000ft.
2023. okt. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Megegyezés soha sem egy biztonságos opció, hisz mi van, ha utána feljelent és biztosítózni is akar. A reális erre 50 ezer ft környéke lenne szerintem, ennyiért még be is szerelik és a szívásért marad is egy kevés neki. Ha nem tudtok megegyezni, akkor marad a biztosító. Nyerészkedni akart rajtad, te nem hagytad, ennyi. Jól döntöttél.
2023. okt. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#2 Megsúgom: de az.
2023. okt. 13. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!