Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha én vagyok a vevő autó...

Ha én vagyok a vevő autó vásárlásnál,megírtuk az eladási szerződést,nekem mikor kell megkötnöm rá a biztosítást? Még aznap el kell mennem egy biztosítóba?Vagy előtte már a nevemen kell legyen az autó?Előbb a név átírást kell intézni?

Figyelt kérdés
nov. 26. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami dátum van az adásvételin, attól a naptól kell biztosítás.
nov. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Helyszínen meg kell kötni a biztosítást, anélkül egy métert sem mehetsz. Átiratni pedig 15 napod van.
nov. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Előbb a biztosítás, utána a tudod a nevedre íratni.


Nem kötelező AZONNAL megkötni a biztosítást, mint ahogy előttem írták, de nyilván ha saját lábán akarod elvinni, akkor ahhoz biztosítás kell. Ha trélerrel viszed, vagy ilyesmi, akkor ráér.

nov. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Online meg tudod kötni a biztosítást, elméletileg el sem indulhatnál enélkül.

Más kérdés hogy sokan hazamennek és utána kötnek szerződést a vásárlás napjától.

nov. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden egyes biztosítatlan nap után fedezetlenségi díjat kell fizetned. Meg egyébként ha balesetet okozol, akkor a mabisz bevasalja rajtad a kártérítést.

Az eladó bitosítója az adásvétel percétől érvénytelen.


Tehát célszerű még az indulás előtt megkötni.

nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Javítanék a fenti válaszok némelyikén:

Nem aznaptól, hanem AZONNAL kell, mivel óra, perc fog rajta állni. Amint megvan a papír és elgurulnál, MÁR élő ajánlatot kell tenni, online is lehet akár okostelóról. Maga a kötvény, papír, befizetés ráér.

nov. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Online is meg tudod kötni. A lényeg, hogy azon a napon, amikor az adásvételi szerint a tiéd lett az autó
nov. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Adásvételin nap-óra-perc van. Én sem helyben kötöttem meg a motoromra, de két sarokra lakunk az eladótól. Ha ki kellett volna menni a városból, fel sem ültem volna rá kötelező nélkül, akkor laptoppal mentem volna szerződést aláírni.
nov. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: A kötelezőt viszont kezdődátummal kötöd, a kérdés szempontjából az a lényeg
nov. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Csak sajnos cs*szheti a kezdődátumot, ha lábon viszi el az ember az autót és hazafele velem koccan, és nem mutat semmit, akkor bizony én fájlalni kezdem a vállam és hívom a rendőrt, és a kivizsgálás során később pedig ki fog derülni, hogy a koccanás pillanatában nem volt biztosítás, mert az eladó le fogja adni az adás-vételit, hogy bizony már nem is övé volt az autó.
nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!