Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elütott egy autó amíg kerékpár...

Elütott egy autó amíg kerékpárral közlekedtem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 hete munkába menet elütött egy autos. Kerékpár sávon belül közlekedtem és az auto fordult volna le párhuzamosan a főútról, kerékpár sávot keresztezve, de nem nézett tükörbe és elsodort. Rendőr és mentőt hívott a sofőr és végül mentővel vittek be kórházba koponyasérüléssel. Egy fontos tényező az, hogy nem volt rajtam bukósisak. Kezelés során kiderült hogy megrepedt az egyik nyakcsigolyám. Szerencsére nincs maradandó szövődmény viszont nyilván 8 napon túl gyógyuló sérülés keletkezett. Ilyenkor mit tehetek? A rendőrök vélhetően nem indítottak eljárást vagy barmi mast jegyzokonyven kívül. A kerékpáron keletkezett vagyoni kár amit kiszeretnék fizettetni velük, viszont ügy érzem sérelemdíj is járna ilyenkor. Nem akarom lehúzni őket, de szerintem konkrétan ilyen esetekre jar. A sofőr biztosítói száma meg van, es az összes ambuláns lap stb. Hogyan követelhetem ezt? Teljesen tájékozatlan vagyok ezen a téren sajnos. Előre köszönöm a segítséget!

nov. 28. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lakott területen belül nem kötelező a sisak! Mivel anyagi kár keletkezett, ezért elvileg kellett, hogy eljárást indítsanak. A rendőrségen érdeklődnék, hogy mi a további teendő.
nov. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg indítottak eljárást, személyi sérülés esetén kötelező is, csak az sokszor lassú folyamat.

A rendőrségen érdeklődj, feltehetőleg volt az autósnak kötelező biztosítása, illetve az is kérdés, neked van-e valamilyen baleset biztosításod.

nov. 29. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

Kb fél év mire a rendőrségtől megkapod a papírokat.

Töltöttetek kárbejeltős biztosítós papírt az autó vezetőjével?

nov. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ha kiment a rendőr, akkor felesleges papírt tölteni...
nov. 29. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Nekem az autós biztosítója küldött értesítést, hogy adjam be nekik milyen anyagi kár ért.
nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

3+

"#3 Ha kiment a rendőr, akkor felesleges papírt tölteni..."


Tapasztalatból mondom a fél évet! Sőt rendőri helyszínelés esetén, ha nem akarod megvárni a nyomozás lezárását ami átlag 6 hónap, akkor ki kell tölteni a kárbejeltőt, és ezen kívül kelleni fog egy felelősség vállalási nyilatkozat. Utóbbi kézzel is írható, szükséges adatokkal 2 tanúval.

Ez a két cetli nélkül a biztosító semmit sem fog csinálni a rendőrségi jegyzőkönyv nélkül. Sőt a nyomozás végéig nem csináltathatod meg a biciklidet, mert még a biztosító kárszakértője csak az után fog kimenni megnézni. Olcsó biciklinél nem biztos szórakoznak ilyennel, ha jól lövöd be az árat. De pl haverom az MTB-jére 400000-ért vett 2 felnit 3 millió körüli az összértéke. Manapság nagyon sok drága kerékpár van az utakon.

nov. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!