Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan működik a kötelező...

Hogyan működik a kötelező biztosítás újrakötése?

Figyelt kérdés

Sokat hallom hogy érdemes váltani, vagy újrakötni a KGFB-t. Tavaly, és most is a kalkulátorok által adott összeg nagyobb volt mint a meglévő. Tavaly lett kötve a mostani szerződés, akkor 72 ezer ft volt, idén 83-at fizettem ugyanitt, és most netes kalkulátor szerint ha újrakötném máshol akkor a legolcsóbb 93 ezer körül lenne. Hiába léptem bónusz szintet, úgy látszik nem számít annyit, mivel évente sokkal többet drágul az egész.


Mi van akkor ha a meglévőnél kötöm újra? Ha olcsóbb lesz, akkor miért lesz olcsóbb? És egyáltalán hogy működik az újrakötés ha a jelenleginél maradnék?


Bármi tapasztalatot, tanácsot szívesen fogadok! Előre is köszönöm!



dec. 2. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

vannak olyan kedvezmények amik miatt van hogy az újrakötés miatt olcsóbb lesza biztositás


pl az adott biztosító az "új" ügyfeleknek ad valami kedvezményt pl 10% kedvezmény új ügyfeleknek.


És mivela biztositási szerződés 1 évre szól, ha évfordúlokor lemondod, és ugyanott megkötöd megint akkor már "új" ügyfél kedvezményre jogosult vagy és olcsóbb lesza biztositás


Nekem már nem egyszer lett igy olcsóbb a biztosításom ugyanannál a biztositónak újrakötés miatt.

dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ez a gyakorlatban csak úgy működik hogy bemegyek személyesen és jelzem hogy újraszeretném kötni a szerződést? A mostani szerződést annó neten kötöttem meg, és elutaltam az összeget, meg lehet oldani ezt is neten, vagy érdemesebb inkább bemenni?
dec. 2. 20:57
 3/5 anonim ***** válasza:

online alkuszok ezt megcsínálják helyetted



De ha mazoista vagy akkor személyesen is megteheted, nem tehet semmit a biztosító


Bemész, közlöd hogy le akarod mondania biztositást, és aztán mikor kész akkor közlöd hogy jó akkor most a következő évre megkötöm, nem fognak meglepődni.

dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Beütöd a netrisk-en és megmutat mindent.

Az újrakötés meg annyi, hogy nem csinálsz semmit, és befizeted a következő csekket is. Ezzel letudva a dolog.

Nekem sem éri meg váltani már pár éve.

dec. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

►1/ válasza:” pl az adott biztosító az "új" ügyfeleknek ad valami kedvezményt pl 10% kedvezmény új ügyfeleknek. És mivela biztositási szerződés 1 évre szól, ha évfordúlokor lemondod, és ugyanott megkötöd megint akkor már "új" ügyfél kedvezményre jogosult vagy és olcsóbb lesza biztositás. Nekem már nem egyszer lett igy olcsóbb a biztosításom ugyanannál a biztositónak újrakötés miatt.” (2023. dec. 2. 20:44)


Újrakötésnél lehetett olcsóbb díjú a KGFB-d, mint ami a díjértesítőben volt, de nem azért, mert az újrakötéssel új ügyfélnek látszódva új ügyfeleknek járó kedvezményt kaptál.

Azért lett kedvezőbb a díj, mert időközben a biztosító bevezetett olyan új kedvezményt, amire jogosult voltál, de amikor régebben megadtad az adataid, erről nem nyilatkoztál, mert még nem számított. Amikor újrakötötted, minden aktuális kedvezményre jogosító adatot megadtál, és emiatt lett kedvezőbb a díj. Sok biztosító havonta változtatja a díjtarifahirdetményét. A díjtarifahirdetmények nyilvánosak, legalább 60 nappal a bevezetésük előtt kell nyilvánosságra hozni. Egyikben sincs olyan, ami új ügyfél számára kedvezményt ad, ugyanis ezt 2016. március 11-től törvény tiltja. A törvény csak fordított eltérést enged meg, ami a határozatlan idejű szerződés évfordulójától alkalmazható; bár ezzel egyik sem él. Még azt is előírjaa törvény, hogy ezeket figyelemfelhívásra alkalmas módon közölni kell; pl. a díjtarifa értesítőben is.

dec. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!