Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miért szoktak megegyezni az...

Miért szoktak megegyezni az emberek koccannás esetén a biztosító háta mögött?

Figyelt kérdés

Miért kerülik ki a biztosítót?


A kötelező biztosítás nem fedezi a teljes okozott kárt? Csak egy részét?


Miért megy ez így?



dec. 9. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Inkább miért ne?
dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a károkozó magasabb díjkategóriába kerülne.
dec. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért lehet jó, mindkét félnek, mert kevesebb ügyintézés. Ha a vétlen helyesen méri fel a kárt, aki hibás ott helyben fizet is, akkor nem kell papírokat töltögetni. Megy a szervizbe, és abból fizet.

Vagy dönthet úgy is, hogy nem javíttatja meg, ha olyan jellegű a dolog.

A hibásnak meg azért érheti meg, mert a bónuszak kettőt visszaesik, jelentősen megnőhet a biztosítása. Kétévente emelkedik egyet. Többet veszít így, mintha ott helyben fizet.

A dolog kockázata, hogy tévesen számol a vétlen, és több lesz a javíttatás.

dec. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"A károkozó magasabb díjkategóriába kerülne"

Ez szám szerint mekkora mérték?


1-10 e, vagy 10 ezer+ / év?


Illetve friss jogosítvány mennyivel befolyásolja ezt?


Igazából azért érdekel, mert haverom balesetezett, mindketten friss jogsisok vagyunk, megállapodtak a helyszínen - a faterja javaslatára, de egyikünk sem tudja, hogy miért csinálják így, mikor a kötelező biztosítás -elvileg fedezi az egészet.

dec. 9. 15:22
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Az emelkedés mértéke biztosítótól függ. Nekem úgy tíz éve ötdzörösére nőtt volna. Átmentem másikhoz, és ott kevesebb lett a mínusz kettővel, mint amennyi az előzőnél volt.
dec. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ő most A00-ból M02-be került volna (1 károkozással).


Elvileg a szorzó 3.12 lett volna, akkor, ha jól értem, az ő 60 körüli biztosítása jövőre 180 ezer lett volna?

dec. 9. 15:39
 7/11 A kérdező kommentje:
Büntetőpontot is kapott volna? Azt gondolom csak akkor, ha rendőr jön ki, vagy akkor is, ha a biztosítóhoz kerülnek a papírok?
dec. 9. 15:45
 8/11 anonim ***** válasza:
35%
Véletlenül beletolattam egy motorba.Igen parkolóhelyet kerestem találtam is visszaakartam tolatni erre a motor ott termett a semmiből a hátam mögött.Egy kicsit megrepedt a motorja első sárvédője az én autómon egy karcolás nem látszódott.Megakart egyezni adjak neki 50ezret..Nem adtam. Fiatal voltam 5 éve történt kb az eset.Bejelentettük, felvitték a havi biztosításdijam árát.. Azthiszem 2 évet fizettem így míg ismét letudtam vinni a biztosítás díját( külföldön élek)
dec. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
A javittatást persze fedezi a biztosító no de nem saját zsebből mert behajtanak valamennyit rajtad azzal hogy megemelik a biztosítás havi/ negyedhavi díját..
dec. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

9. Hm. Volt egy saját hibás ütközésem a byáron. Írt a biztisító, hogy 2,4 millio a kár. Ha kifizetem, nem romlik a biztisításom. Aha. Az kb. 35 évi díj. Annyi már nincs hátra.

Kis összegnél jobb megegyezni.

Csak hát voltam én a másik oldalon is. Szemre max. 30 ezernek gondoltam. 360 lett a számla.

dec. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!