Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező felelősségbiztosítási...

Kötelező felelősségbiztosítási kárt meddig és kinek kell bejelentenie?

Figyelt kérdés

Megtoltam egy autót egy parkolóban éjjel, hagytam neki telefonszámot, de már napok óta semmi reakció.

Elmentem és még mindig ott áll az autó, a papír is rajta, de ez egy külterületi, elég elhagyott hely, senki nem tud semmit, kié lehet a kocsi.


Netes felületen vagy applikációban nem tudom a másik autó adatai nélkül.


Ilyenkor mit lehet tenni? (3nap telt el)



jan. 2. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

várj


Ha nem hív fel akkor mázlid van ne tegyél semmit.


Te a papírral megtetted amit megtehettél.

Nem kell mindenáron belefutni a faszerdőbe

jan. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

csak nincs valami olyan határidő, amelyből kifut az ember, aztán a végén a biztosító se akar fizetni?

nekem az a gyanúm, hogy az illető elutazhatott valahova így év végére-elejére, mert olyan helyen tette le az autót. aztán ha 1 hét múlva kerül elő, akkor mi történik?

mert gondolom, akkor keresni fogja az okozót.

jan. 2. 10:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megbeszélitek mikor történt, hogy még jó legyen.. nem?
jan. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A KGFB törvény tartalmaz határidőket.

A károsult a káreseményt – annak bekövetkeztétől, illetve a tudomásszerzéstől számított – 30 napon belül köteles bejelenteni a biztosítónak. A határidő elmulasztása esetén – kivéve, ha a károsult bizonyítja, hogy az önhibáján kívül történt – a késedelmes teljesítés jogkövetkezményei a káresemény bekövetkezése és a káresemény bejelentése közötti időszakra a biztosítóval, a kárrendezési megbízottal, a levelezővel, a Kártalanítási Számla kezelőjével, a kárképviselővel és a Nemzeti Irodával szemben nem alkalmazhatók.

A károkozó köteles a káreseményt a kárrendezéshez szükséges adatok megadásával és a lényeges körülmények leírásával, valamint a káreseménnyel kapcsolatos hatósági (rendőrségi) eljárást lefolytató szerv megjelölésével – 5 munkanapon belül a biztosítójánál írásban bejelenteni.

jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösz, akkor ha jól értem, a másik féltől függetlenül, a károkozónak mindenképp be kell jelentenie a saját biztosítójának. csak ugye az nem tud teljesülni, hogy "a kárrendezéshez szükséges adatok megadásával", mivel ismeretlen és előkeríthetetlen a másik fél. összesen egy rendszám van adatként.
jan. 2. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!