Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közelező biztosítas kikerülése?

Közelező biztosítas kikerülése?

Figyelt kérdés
Okoztam egy balesetet saját autóval én vagyok az üzembentartó, a biztosító M01 Malus ba sorolt és elég magas lenne a következő biztosítási díjam. Ki tudom úgy játszani a rendszert ha az asszony lesz az üzembentartója az autómnak és ő fizeti a kötelezőt?

jan. 3. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Igen, de akkor többet ne vegyél autót a nevedre, mert ugyanúgy ki kellene fizetni.
jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nemaRendőrség ***** válasza:
87%

@1

Pár év (talán 2) után elévül a bónus malus értéked, ha b10, ha m4. Amennyiben nincs a neveden biztosítás.

jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, méghozzá elég olcsón megteheted.

Üzembentartói jog átadása esetén nem kell eredetiségvizsgálat, ha házastársnak adod át, akkor vagyonszerzési illetéket sem kell fizetni. Mindössze az új forgalmi engedély kiállítási illetékét, hatezer forintot kell megfizetni.

Azért annak nézz utána, hogy mennyibe kerül a biztosítás az „asszonynak”.


Nem annyira végletes a helyzet, mint ami az 1-es válaszban olvasható (2024. jan. 3. 21:52)

Ha több mint két év elteltével kötsz biztosítást, akkor új belépőnek számítasz, és A00 bonus-malus fokozattal kezdesz; barátságosabb a díja, mint az M01-nek.

Az M01-be sorolástól sokkal jelentősebb mértékben növeli a díjat a biztosítók által alkalmazott károkozói szorzó. Biztosítóktól függ, 2-3 évig sújtják vele a károkozót.

Ha ezeken túljutsz időben, akkor nem fog érinteni sem az M01, sem a károkozói szorzók díjnövelő hatása.

jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!