Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha nem frissítem a kötelező...

Ha nem frissítem a kötelező biztosításomhoz tartozó címem, megbüntetnek?

Figyelt kérdés
Elköltöztem Budapestre, emiatt drágulna a biztosításom, ha frissíteném a címem.

jan. 8. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hisz hamis adatokat adsz meg. A büntetés a jobbik eset, de az is lehet, hogy egy esetleges károkozásnál a biztosító erre hivatkozva igyekszik majd kibújni a kár megtérítése alól.
jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha kiderül a biztosító számára, akkor a KGFB törvény szerint csak megfelelőre módosíthatja a díjat.


Ha balesetet okozol, és úgy derül ki, akkor a biztosító visszkeresettel élhet.

A KGFB törvény több esetben biztosítja ezt a lehetőséget, ezek egyike, ha a biztosított az őt terhelő közlési, változásbejelentési kötelezettségét nem teljesítette, oly mértékben, hogy az a díjat befolyásolta.

Ha sikeresen bizonyítani tudod, hogy nem szándékosan szegted meg a változásbejelentési kötelezettséged, akkor a biztosító legfeljebb 500 ezer forintig követelheti az általa a károsultnak kifizetett összeget, egyébként teljes mértékben.

jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!