Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás lemondása?

Kötelező biztosítás lemondása?

Figyelt kérdés

Ha lemondom a kötelező biztosítást, akkor attól még élni fog a biztosításom a fordulónaptól számított 1 év végéig? Vagy már aznap/másnap meg kell kötni az újat?


plusz kérdés: allinaznál van valaki? Hogy kell az ilyet intézni? Le lehet mondani online?


jan. 15. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

A kérdésedből csak a lényeg nem derül ki: milyen okból, mikortól szeretnéd felmondani a szerződést?

Gondolomformán nem lehet, törvényi feltételei vannak.

Érvényesen az évforduló napjára mondhatod fel, legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt a biztosítónak meg kell kapnia a felmondást. Így, az évforduló napjától már nem lesz élő a biztosításod. Díjat, nyilván csak a szerződés időtartamára kell fizetni.

Nem felmondás, hanem megszűnik a biztosítási kötelezettség és egyben lehetőség is a szerződő halálával, illetve attól kezdve, hogy szerződés alapján más lesz az üzembentartó. (Ha tulajdonosváltás történik, az új tulajdonos lesz egyben az üzembentartó is, tehát nem csak üzembentartói jog átadással, hanem tulajdonjog átadással is megszűnik a biztosítási kötelezettség és lehetőség. Be lehet jelenteni a biztosítónál, de ha az átruházó bejelenti, vagy az új tulajdonos elvégzi az átíratást, anélkül is megtudják, mert a biztosító elektronikus értesítést kap a gépjárműnyilvántartás változásáról.)


Gondolom, te is az Allianznál vagy, ha azt kérdezed, hogy hogyan lehet ott intézni „az ilyet”.

Veled szemben, én nem vagyok ott, de a netes böngészőm odatalált:

„Online ügyintézés az Allianz-nál

𝐀𝐳 ü𝐠𝐲𝐢𝐧𝐭é𝐳é𝐬 𝐦𝐞𝐧ü𝐩𝐨𝐧𝐭𝐮𝐧𝐤𝐛𝐚𝐧 𝐥𝐞𝐡𝐞𝐭ő𝐬é𝐠𝐞𝐝 𝐯𝐚𝐧 többek között:

- igazolás-és dokumentumigénylésekre

- adatváltoztatás bejelentésére

- szerződésmódosításra

- Bonus-malus ügyintézésre

- 𝐬𝐳𝐞𝐫𝐳ő𝐝é𝐬𝐞𝐝 szüneteltetésére (annak feloldására)

- és 𝐟𝐞𝐥𝐦𝐨𝐧𝐝á𝐬á𝐫𝐚 𝐢𝐬.”

jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak le szeretném mondani és újrakötni, hogy kevesebbe kerüljön
jan. 15. 23:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Erre semmi szükség. Új szerződést kötő számára nem lehet kedvezőbb a díjtarifa, mint a határozatlan idejű szerződő számára. Jónéhány éve törvény tartalmazza ezt a tilamat; egy biztosító sem kockáztat felüygeleti bírságot.

Időközben bevezethettek valami olyan miatti kedvezményt, ami, mikor megadtad az adataid, még nem volt, és nem is adtad meg így nem számítják be. Most, kalkulálásánál, megadtad. Ha megadod, akkor lemondási, újrakötési hercehurca nélkül is beszámítják a kedvezményt.

Nem tudom, hogy megszűnt-e az Allianz gesztusa, de mikor néhány éve náluk voltam, a díjközléshez mindig mellékeltek egy linket, aminek segítségével átnézhettem, hogy milyen kedvezményeket számoltak be, mik vannak, ha volt, amire jogosult voltam, de még nem volt figyelembe véve, bejelöltem, és azonnal jött az új email a csökkentett díjról. Amit bonyolultabban, újrakötéssel érhettem volna el.

jan. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!