Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező gépjármű biztosítás...

Kötelező gépjármű biztosítás évforduló és lemondás?

Figyelt kérdés

Március 12-én tervezek kötelező gépjármű biztosítást kötni. A kérdésem az egy év múlva esedékes évfordulóval kapcsolatos. Ha leakarom mondani mennyi időm van lemondani. Úgy tudom hogy 1 hónappal előtte már nem lehet lemondani. Tehát 2019. február 12 után már nem fogom tudni. Előtte viszont mennyi idővel tudom lemondani? Illetve ha lemondom akkor azonnal megszűnik a biztosításom vagy megvárja az évfordulót.


A másik kérdésem a fizetés. Mennyi időm van befizetni. Adnak türelmi időt vagy semmi ilyen nincs vagyis ha március 12-ig nem fizetek akkor megszűnik vagy van haladék?



2018. febr. 13. 09:22
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az évforduló előtt 30-60 nappal kell lemondani. Azaz ha jól számolok, akkor 2019 január 11-február 10 között a 28 és 31 napos hónapokkal számolva.
2018. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
No para, a biztosító küld levelet időben, hogy letelik az egy év és mennyi lesz a következő évre a biztosításod. a lejárat előtti 30. napig tudod felmondani és megkötni az újat. Ha alkusz portálon csinálod akkor semmi egyéb nem kell, lemegy gond nélkül a dolog, nem lesz fedezetlen napod. Befizetéshez meg a díjbekérőn rajta van a fizetési határidő mindig.
2018. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
2019.03.11. lesz a fordulónapod!
2018. febr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!