Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelezõ biztosítás pénz...

Kötelezõ biztosítás pénz visszaigénylése?

Figyelt kérdés
Az autó ki lett vonva a forgalomból több mint egy éve, érkezett egy email, miszerint a kötelezõ biztosítás összege minusz 67.000 forint. Ezt hol tudom visszaigényelni?
jan. 18. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Miért befizetted egyáltalán azt a pénzt? Csak mert azt írtad, hogy MÍNUSZ 67 ezer, vagyis szerintem él a szerződésed, és ennyi lenne a díjad ha forgalomban lenne az autó.
jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
A biztosítónál.
jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%

Találgatásra lehetőséget ad a kérdésed, de konkrét válaszra, nem.


Keletkezhet túlfizetés, akár jelentős mértékű is, ha pl. valaki éves fizetési gyakoriságot választ, aztán a megfizetés után nem sokkal, előre nem tervezett okból, megszűnik, vagy jelentősen csökken az éves díjfizetési kötelezettség.


Túlfizetést lezárt ügyek esetén lehet visszaigényelni; bár akkor a gépjárműnyilvántartás változásáról elektronikus értesítést kap a biztosító, magától is utalja a túlfizetést. Ezt nemcsak jogszabályolvasás alapján írom, hanem két autóm eladása esetén is így volt, különböző biztosítóknál, egyiket sem jelentettem be a biztosítónál, csak a kormányablakban.


Ha valaki átadja az üzembentartói jogot (akár önmagában, akár a tulajdonjoghoz kapcsoltan), akkor megszűnik a KGFB fenntartási kötelezettsége (sőt, lehetősége is), ha túlfizetése van, az, visszajár.


Ha valaki meghal, akkor is megszűnik a díjfizetési kötelezettsége, a túlfizetés visszajár. Ennél időigényes is lehet, mert csak a hagyatéki végzés után lehet tudni ki az igényjogosult, illetve a várományos addig is választhat fizetéssel fenntartást, amibe betudják a túlfizetést.


Ha valaki véglegesen kivonatja a járművét a forgalomból, akkor is megszűnik a KGFB fenntartási kötelezettsége (sőt, lehetősége is), ha túlfizetése van, az, visszajár.


Ha hatóságilag vonják ki ideiglenesen a forgalomból (pl. KGFB hiány miatt, közlekedésre alkalmatlan állapot miatt, közlekedési közigazgatási bírság meg nem fizetés miatt stb.), akkor, a kivonás időtartamára nem kell fizetni a KGFB díját. De, a biztosító nem tudhatja, meddig tart a kivonás, így vár, és csak akkor számol el, ha a kivonás okának megszűnése után ismét forgalomba helyezik a járművet; akkor derül ki, meddig tartott a kivonás.


Ha az üzembentartó kérésére vonják ki ideiglenesen a forgalomból, akkor sem kell a kivonás időtartamára fizetni a KGFB díját. Igaz, hogy az üzembentartó megadja, hogy meddig kéri a kivonást, de nem biztos, hogy nem kéri hamarabb az ismételt forgalomba helyezést. Így, ekkor sem tudhatja a biztosító, hogy meddig lesz valóban kivonva a forgalomból a jármű. Ennél is csak akkor derül ki, hogy meddig volt, ha újból forgalomba helyezik.


Ha még tart a kivonás, akkor csak azt tudta közölni a biztosító, hogy az eddigi kivonás időtartama miatt mennyi túlfizetés keletkezett. Ezen a biztosítási évforduló sem változtat, lehet, hogy utána forgalomba lesz helyezve, és akkor kopik a túlfizetés; ennyi előre lett fizetve a következő évi díjból.


Lehet, hogy másról van szó, de ez nem az ezotéria kategória, és én biztosan nem vagyok látnok.

jan. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!