Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lpg-s gázüzemű autónál minden...

Lpg-s gázüzemű autónál minden évben ellenőriztetni kell a tartályt,ahol beszerelték kérni kell onnan egy tanúsítást a szemlérol?Ezt műszakin kérik?

Figyelt kérdés
jan. 27. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak a műszaki vizsgához kell.

Meg 5 évente a tartályt hitelesíttetni.

jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor viszed műszakira, akkor ott adnak egy biztonsági szemléről egy 2oldalas kiskártyát ami asszem 1hónapig érvényes és kész, a tartályt 10évente kell cserélni attól a dátumtól ami a tartályba van "ütve". Ha veszel egy ilyen autót akkor egy normális tulaj az ad bizonylatot, hiszen minden tartálynak van bizonylata. Üdv egy lpg tulaj.
jan. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell minden évben. Bár én olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy oda hordom műszaki vizsgára az autót, ahol beszerelték a gázt, úgyhogy nem kell külön szemléztetni, és nincs plusz költségem ezzel kapcsolatban.

Ha olyan helyen műszakiztatod, ahol nem szerelnek be gázt, akkor sajnos műszaki vizsga előtt el kell vinni az autót szemlére egy gázbeszerelő műhelybe, ez kb. 10-15 ezer forint. A tanúsítvány nekem egy dupla lapos, forgalmi engedéllyel megegyező méretű sárga lap, aminek a forgalmi engedély mellett van a legjobb helye.

A tartályt tudtommal nem kell külön ellenőriztetni, az 10 évre van hitelesítve, utána csere.

jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!