Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mindenkinek minden évben...

Mindenkinek minden évben növekedik a kötelező autó biztosítása?

Figyelt kérdés

Tavaly márciusban szereztem meg a jogosítványomat, abban a hónapban vettem is egy kisautót, az éves biztim 55 ehet volt, teljesen 0km-es vezetőként.


Lassan évforduló, és kijött 70 ezer forint a kövi évre.

Viszont azóta már A0 helyett B1-ben vagyok.


Észrevettem, hogy tavaly amikor csináltam a béna közvetítőn keresztül akit rámsózott egy ismerős, nem jelölt be home office kedvezményt...

Ezt most lejelentettem, így a kötelezőm lemegy 63 ezerre a kövi évre márciustól.


De ez még mindig sok, ha azt nézzük, hogy már van 1 bónusz évem és HO kedvezményem is tavalyhoz képest, de mégis 55-ről 63-ra ugrott 🤔

Minden ugyanaz amúgy, az autó is, lakcím is. 24 lettem, gondolom annak nincs magasabb szorzója mint amikor még 23 valaki?


Ez minden évben nőni fog, a végtelenségig akkor? 😅

Kitöltöttem 2-3 keresőt is egyébként, kb ugyanennyire jönne ki, 61k lenne a generálnál, 63k pedig ha maradok így a K&H-nál.


Én azt hittem, a bónusszal és a tapasztalattal megy lejjebb az éves díj. Egy ismerősöm valami 16 ezret fizet a teljes évre, mondjuk sok éve vezet. De neki, hogy megy lejjebb, ha nekem nem?

Tudja valaki, hogy működik ez? Válaszokat előre is köszi :)



jan. 29. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Csökken. Az árak emelkednek persze, nagyobb mértékben emelkedik, mint amennyivel a bónusz miatt csökken. Ezért kell minden évben újrakötni, mert akkor csökken. Pont arra játszanak a biztosítók, hogy az ember vagy lusta újrakötni, vagy elfelejti, aztán így szépen többet fizet majd. De ha nem vagy lusta és nem felejted el, akkor csökkenthető. Tavaly nekem 46e volt, a hosszabbítás 48-ra jött volna ki, újrakötöttem, így 43.
jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Ez vajon Ausztriában is így működik? Nálunk is csak növekszik bár 2. Éve vagyunk kint
jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem minden évben csökken.


A vezetési tapasztalat ami nagyon megnyomja a "bónuszt".

Ezért nem is érdemes friss jogsisként autót névre venni mert marha magas lesz a kötelező.

jan. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Tavaly 72 volt idén 42

A0->b1

jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4 Az mondjuk elég jó ha ennyit csökkent, melyik biztosító?


#3 Az a baj nincs olyan rokon/ismerős akinek a nevére rátudnám tenni sajna, de akkor meg soha nem lenne bónuszom, szóval jóvanezígy', és remélem idővel elkezd csökkenni is 😅

jan. 29. 16:36
 6/12 anonim ***** válasza:

#3 A vezetési tapasztalat befolyása közelébe sem ér a bónuszénak. Például ha veszel egy új autót 10 év balesetmentes tapasztalattal és az új autó biztosítására valami okból nem húzzák fel a már megszerzett bónuszt (pl. én is így jártam, mikor az első autómat lecseréltem, mert nem tudtam hogy működik és buktam 2 évnyi bónuszt), akkor hiába van neked 10 év tapasztalatod, az elölről kezdett bónusz miatt repül a díj az egekbe. A bónusz a legfontosabb, nem a tapasztalat.


Úgyhogy nagyon is fontos a legelső pillanattól saját névre venni az autót, hogy gyűljön a bónusz. Ha nem gyűlik a bónusz, soha nem lesz jelentősen olcsóbb a biztosítás. És csak nem furikázhatsz 60 éves korodig anyuci nevén lévő autóval.

jan. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#1 Én szívesen megcsinálgatom a kalkulációt, több oldalon is (mit ajánlotok egyébként?), de nagyon hasonló árakat dobott ki sajna, most 2800 forintért szerintem idén nem váltok, így csak nyomok egy fizetést a fiókomban és majd jövőre hátha számít valamit a b2 és a 2 év tapasztalat addigra.


Bár azon gondolkozom, ha tavaly is be van rakva a HO kedvezmény, akkor most lehet nem emeltek volna olyan mértékben, 50-ről, vagy nem tudom... De lehet ugyanitt lettem volna.

jan. 29. 17:10
 8/12 anonim ***** válasza:

#6 Amúgy itt van kerekperec, épp most kötöttem újra.


2016-ban szereztem jogsit, 2020-ban vettem az első autómat. Így a tapasztalati szorzóm 0.97.


A mostani autót 2022-ben vettem, mint látszik B4-ben leszek, így a bonus szorzóm 0.712.


Elég nyilvánvaló, hogy a bónusz ezerszer többet ér.


Ja amúgy úgy tűnik abban tévedtem, hogy buktam a bónuszt az új autó vásárlásakor. Nem tudom miért emlékeztem így. Na mindegy. A lényeg akkor is az, hogy minél hamarabb gyűjteni kell a bónuszt, különben soha nem lesz olcsóbb a biztosítás, mert a tapasztalati szorzó önmagában lóf*sz, a bónusz miatt lesz ténylegesen olcsóbb.

jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 Hoppá link lemaradt: [link]
jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

74e ft az igen 😅😅😅

Nekem 30 valamennyi volt B04-ben.

jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!