Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan kell befizetni ezt az...

Virág andrás kérdése:

Hogyan kell befizetni ezt az új kötelező baleseti adót? A biztosító jelentkezik, ahol a kötelező van, vagy az adóhatóság, vagy nekem kell kezdeményezni valamit? És ez mindenkinek kötelező? Mert én hallottam olyat is, hogy csak cégautókra vonatkozik.

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A biztosításod díja már tartalmazza.
2012. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a biztosítóm küldte ennek a csekkjét is...
2012. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a kötelezőt tavaly fizettem be. abban az összegben nem lehetett benne.
2012. febr. 9. 00:57
 4/5 anonim válasza:

2012.01.01 től esedékes, ha tavaly befizetted mondjuk egész évre akkor most egy különbözeti díjat írnak elő az adott időszakra (01.01 től bizt évfordulóig ha csak a baleseti adó hiányzik) és oly módon kell rendezni ahogy az eredeti bizt díjat fizeted. Továbbá érdemes felhívni a társaságot, mert 500 Ft alatt nem küldenek csekket erről

Valamint, ha már befizetted az éves díjat( úgy értelmeztem a szöveged) abból idén befizették automata balaeseti adót az állam felé. ugyanis törvény szabályozza, hogy a Bizt társ.nak előbb a díjból az adót kell befizetni, majd a fenn maradó összeget lehet a bizt. díjának lekönyvelni.

Ezen elv alapján a baleseti adód rendezva van, de most a szerződésed pont annyi mértékkel hátralékos. Hívd fel őket ell. céljából

Üdv.

2012. febr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

előző vok ism.

Igen minden üzembentartónak kötelessége megfizetni a saját biztosító társasága irányába, akik elsődlegesen az adó díját remdezik a befolyt összegekből. Magán és céges autók esetében is kötelező.

üdv

2012. febr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!