Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi értelme a fedezetlenségi...

Mi értelme a fedezetlenségi díjnak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hogyan működik, és hogy ki kell vonni a járművet, hogy ne keletkezzen, de felmerült bennem a kérdés, hogy mire kell ez a pénz? Mitől véd egyáltalán az egész.

Ha van egy autóm, amit nem használok egyáltalán, csak a garázsban áll, elzárt helyen, de nem szeretnék végigmenni a kivonatásos macerán, viszont lejár, vagy felmondom a biztosítást, (mert minek fizessem, ha nem vezetem, pl. külföldre költözöm egy időre, vagy elveszik a jogsim, vezetőképtelen leszek stb.), akkor mégis kit zavar, hogy nincs rajta biztosítás? Kit szolgál ez a pénz, mert én biztos nem kapok érte semmit. Vegyük, hogy egyáltalán nem tartózkodom az országban, az autó nem tud elindulni, mert motorhibás. Ez esetben mit okozhat ez az autó, ami például egy kivont autó nem tud?

Ez csak egy legális lehúzás, vagy van mögötte valami érdem is?



jan. 31. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Az az értelme, hogy NE legyenek fedezetlen autók forgalomban.
jan. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De hát ha úgysem jár, akkor mit kéne fedeznie? Kigurul a garázsból a zárt ajtón keresztül, és nekigurul a Ferarrinak? Ha valaki balesetet okoz, és nincs biztosítása, akkor amúgy is behúzzák rajta valamilyen módon. Illetve forgalomból kivont autóval is el lehet menni balesetet okozni.

Nem értem a logikát benne.

jan. 31. 10:41
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem lenne magas fedezetlenségi díj, akkor soha senki nem fizetne biztosítást mert minek. Fel nem foghatom mit nem értesz.
jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért fizetnének, hogy ha baleset éri őket ,akkor ne kelljen a zsebükbe nyúlni érte. Ez a lényege a biztosításnak. De ha az autó amúgy is üzemképtelen, akkor minek végigkényszeríteni az embert a kivonatós időhúzáson? Miért nem elég, ha biztosítás nélkül beállnak a garázsba vele?
jan. 31. 11:27
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Ja, ahogy az ötös írja, 5 perc és a fotelból a neten keresztül megcsinálod. 2.300 Ft. A biztosítót általában hivatalból értesítik a kivonásról, szóval oda sem kell menned.

Jobban örülnél, ha hivatalos szerviz dokumentációt kérnének 5 példányban az üzemképtelenségről?

jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az pont öt perccel több, mint egy automatikus megszüntetés. Robogónál egyből megszűnik fedezetlenség nélkül. Végül is nem nagy kaland, de nekem lehúzás szaga van. (Bár Magyarországon nem igazán ismerik az automatizált eljárás kifejezést, csak ha büntetni, meg megszorítani kell.)


Az ötös közben te lettél, mert az eredeti ötöst törölték, ugyanis nem igazán szeretik a neander-völgyi szinten lévő válaszolókat ezen az oldalon.

Köszönöm neked a választ!

jan. 31. 14:04
 7/10 A kérdező kommentje:
Na, úgy látom heteske is kieset a személyeskedés miatt.
jan. 31. 15:22
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

A biztosítóknál a dzsúzok zsebeit tömni.

Extraprofitot akarnak mindenből, de ha kár ér.....na akkor nem fizetnek.

Megjelennek a jutalékos kárfelmérők, életben nem egyezel meg velük.


Példa, gondoltam lemondom a házra a biztosítást....nem lehet!


Csak 1 évben 1x, 3 napon belül. Előbb nem tudod, utána meg már elkéstél, következő 1 évet fizetheted.


Na erre varrj gombot. :D

jan. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 Nekem is ez a véleményem. Akkora szabad kezet kaptak, hogy lassan már arra is joguk lesz, hogy bemenjenek a házadba és kivegyék a pénzt a fiókból.

Meg a másik, hogy fizeted a biztit a kocsira. Évekig semmi nem történik. Logikusan arra következtetne az ember, hogy akkor éveken át gyűlik a pénz, amiből, ha ne adj isten károd lenne, akkor fizetnek. Megtörténik a baleset, és feljebb emelik a biztosítást. Mire fel? Akkor minek fizettem éveken át, ha utána felemelik? nem az eddigi pénzből kéne rendezniük. Egy friss biztosításnál megérteném, mert nem gyűlik össze annyi, de évek után, már miért terhelnek?

Ez olyan, mintha betenném a bankba a pénzem, kamat nélkül (amit amúgy sem fizetnek), és éveken át ott tartanám. Aztán mikor ki akarnám venni egyből, akkor még kérnék hozzá pár tízezret, azon felül, amit én raktam be. Őrület.

jan. 31. 17:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Rövidebb idő alatt kivonathatod akár egy évre is ideiglenesen a forgalomból, mint amennyi időt itt a háborgásra fordítottál.

Az, nem állja meg a helyét, hogy a KGFB hiánya egyben bizonyíték arra, hogy a jármű nem vesz részt közúti forgalomban. Az üzembentartó tudhatja, hogy KGFB nélkül közlekedik, vagy pedig nem kíván, nem tud részt venni a forgalomban. Utóbbi esetben online, bárhonnan, bármikor, rövid időt ráfordítva, csekély összegért, egy alkalommal akár egy évre is kivonathatja ideiglenesen a forgalomból. Ezzel tudatja, amit csak ő tud, hogy nem tiltott módon közlekedik.


Van automatizmus is. A járműnyilvántartás és a kötvénynyilvántartás, továbbá az ideiglenes rendszámtáblák nyilvántartása és a kötvénynyilvántartás adatait rendszeres időközönként automatikusan összevetik. Ha megállapítást nyer, hogy a gépjárműre vagy az ideiglenes rendszámra nincs érvényes biztosítási fedezet, a kötvénynyilvántartó szerv értesítése alapján az üzembentartó, vagy az ideiglenes rendszámtábla jogosultjának lakóhelye (székhelye) szerint illetékes járási hivatal jogszabályban meghatározott módon – a mentesített gépjárművek kivételével – az ideiglenes rendszámtáblát visszavonja és a gépjárművet kivonja a forgalomból, vagy az ideiglenes rendszámtáblát visszavonja.

A hatóság által történt ideiglenes forgalomból történő kivonás ideje alatt ugyanúgy szünetel a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díjfizetéssel történő fenntartásának kötelezettsége, mint az üzembentartó kérelmére történő ideiglenes forgalomból történő ideiglenes forgalomból történő kivonás esetén. Továbbá, bármilyen ideiglenes forgalomból történő kivonás napját követő hónap első napjától szünetel a gépjárműadó fizetési kötelezettség is.

Annyi, hogy az összevetés üteme nem a te KGFB biztosítási évfordulódhoz van szinkronizálva (csak akkorra tudod érvényesen felmondani), több-kevesebb fedezetlen nap adódhat, míg „átvilágítanak.”.

jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!