Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha eladtam az autót, utána...

Ha eladtam az autót, utána lehet érvényteleníteni az adásvételt?

Figyelt kérdés

Kicsit problémás vevőbe szaladtam bele igaz én is lehettem volna egy valamiben figyelmesebb.

Tegnap írodott az adásvétel de ma hívott hogy probléma van az autó alvázszámával ugyanis rongálódott ahogy fogalmazott a vevő így elállna az adásvételtől, vagy ha fizetek rá akkor ő ezt tisztázza. Itt hibáztam mivel nem néztem meg eladáskor hogy valóban korrodált-e. Úgy állapodtunk meg hogy visszahozza az autót de ha valami sunyiság lenne(pl látszódik hogy ő rongálta vagy hiányzik valami az autóból) akkor lehet érvényteleníteni az adásvételit vagy szimplán leadom kormányhivatalban, onnantól csinál az autóval amit akar? Még nem adtam le kormányhivatalban


febr. 19. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de megnézte, és (gondolom) kipróbálta az autót. Amit látni lehetett, azért utólag nem tehet panaszt. Ne hagyd magad átverni!
febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak leakar húzni. Azert egy alvazszám nem kortodálódik meg olyan könnyen, főleg,hogy általaban védett helyen van, pl az utas vagy motortérben.

Tipikus duma, átverés hogy emgedj belőle, és elrendezi.

Amúgy meg nem vagy köteles visszavenni, csak mert ő meggondolta magát.

febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mutasson róla papírt, hogy emiatt nem ment át az eredetiségvizsgálaton. Ha nem tud, nem veszed vissza, ennyi. Ha tud, akkor megnézed az alvázszámot mi a helyzet vele. Tuti rendben volt mikor vetted a kocsit, hisz nem tudtad volna átiratni. Átverés szagú az ügy.
febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

én eddig csak úgy vettem autot, hogy ellenőriztem a forgalmival a motor és alvázszámot.

szerintem csak le akar húzni.

febr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Eredetvizsgát az adásvételi aláírása előtt kell. Utólag is lehet, de az a vevő felelőssége, a vevő vállalja a kockázatot, hogy ilyesmibe belefuthat. A korrodálás természetes jelenség, az eladó nem vonható érte felelősségre.
febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
scam
febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi, én is átverésre gondoltam
febr. 19. 16:45
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok: bár tényleg jó esély van az átverésre, de azért az sem kizárható, hogy tényleg el van korrodálva. De még ha valós is a probléma, nem pedig átverés miatt kitalált, akkor sincs vele semmi dolgod. Egyrészt ez nem minősül rejtett hibának, másrészt saját felelősségre vállalta az utólagos eredetvizsgát, tehát még ha valós a probléma, akkor sem tartozol semmivel.
febr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ídes tezsvírem, azé kisebb bandát keríts magad mellé, háljak meg. Mázsánál egyik se legyen gírnyóbb.
febr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
elméletileg úton van már 3 órája de azóta se ért vissza vele. szerintem már nem is fog
febr. 19. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!