Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Segítség kellene, hogy ilyen...

Segítség kellene, hogy ilyen esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt anyám az én nevemre íratta azt az autót, amit vásárolt, ő pedig az üzembentartó, viszont azóta megromlott a viszonyunk, és én megmondtam neki, hogy írassa le a nevemről. Ő viszont nem hajlandó. Mi a teendő ilyenkor?

A másik probléma meg az, hogy nem rég kaptam egy csekket, mivel tilosban parkolt, és azt sem akarja kifizetni. Én viszont megmondtam neki, hogy el ne képzelje, hogy én majd kifizetem helyette. A határidő azonban letelt, a csekk nem lett befizetve. Ilyenkor melyikünket fogják felelősségre vonni: az tulajdonost vagy az üzembentartót?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 25. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:

parkolj 2 utcával arrébb, és mondd neki hogy eladtad a kocsit XD talán észhez tér :D

szerintem téged fognak felelősségre vonni a büntetés miatt :/

2010. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is ugy tudom hogy ilyenkor a tulajdonoson hajtják be a büntetést.
2010. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy válaszlevelet kell küldeni oda ahonnan csekk kijött, vagyha közelben van személyesen bemenni és elmondani az esetet. A birságot annak kell kifizetni aki a szabálysértés tényét elkövette
2010. okt. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Igen annak kell fizetni aki elkövette, de mondjuk ha tagadja hogy ő volt és nem bizonyitható hogy nem...(a leírt esetből kinézem belöle.....bocsánat kérdező ha megbántottalak)akkor mindig a tulajdonost veszik elő
2010. okt. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


FOgd meg a forgalmit és a kulcsot vidd el egy barátodhoz, és közöld, hogy eltad. Ezzek útán természetesen legyél te a kocsi üzembentartója, ha szükséged van rá ha meg nincs és nem akkarod eladni vonasd ki a forgalomból, vagy ha ez se akkor add el a francba zsebpénz :)

2010. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem verd meg iszonyatosan,mert az ilyen nem is anya hanem egy szemétláda.Csak rosszat akar neked.
2010. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!