Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehetséges, hogy 200 000 ft a...

Lehetséges, hogy 200 000 ft a kötelező gépjármű biztosítás?

Figyelt kérdés
A napokban szeretnék autót venni, a kiszemelt példány eg 1.6-os benzin/gázüzemű 2004-es seat toledo-t 225 000km-el.Én 18 éves vagyok, kb. fél éve van jogsim. itthon évente kb 5000km-t mennék, külföldön kb. 1000-2000 km-t. Ezeket az adatokat beírtam ilyen kalkulátorba és évi 200 000 ft-ot adott ki. Ez azért érdekes, mert pl. családban van egy új alfa romeo julia 2 éves, a tulajdonosa 25 éve vezet, neki évi 70 000. Nekem a friss jogsi miatt ad ki ilyen árat, vagy valamit elnéztem?

márc. 4. 20:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A biztosítási díj nem egységes. Személyenként eltérő. Elég sok minden befolyásolja. Simán lehet neked 200ezer is
márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ahogy írod. Egy kezdő sofőr, aki ráadásul 18 éves, sokkal rizikósabb ügyfél, mint az, aki 25 éve vezet, és jó néhány éve nem okozott balesetet. Az sem mindegy, hol vezetsz. Budapesten jellemzően magasabbak a díjak, mint mondjuk az Alföldön. Az én kötelezőm éves díja 54 ezer forint, de nekem 30 éve van jogsim.
márc. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

18 évesen sajnos teljesen reális. A biztosítók kockázatosnak tartják a fiatal friss jogsisokat.


Kikerülhető úgy, hogy üzembentartói szerződést kötsz pl. valamelyik szülőddel. Ennek ugye az a hátránya, hogy a bónuszod nem fog növekedni, de igazából többet spórolsz vele szerintem.

márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3. Hát próbálkoztam mindkettőjüknél, válaszul megkaptam, hogy nem ők akarnak autót venni. Spórolási alternatívának gondolkoztam ,hogy pl. kevesebb használati km-t írok be mint amennyit mennék, meg ilyenek, ezek működhetnek, vagy a biztosító utánajár a dolgoknak?
márc. 4. 21:12
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít annyit árban, kb. mindegy mennyi km-t írsz oda.

Esetleg nagyszülő, nagybácsi stb?

márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát most senki sem lelkesedik az ötlettől, hogy autót vegyek, ez az én saját pénzemből van, szóval végképpen nem akarnak felelősséget válalni, ha ne adj isten összetörök egy 20 milliós bmw-t
márc. 4. 22:04
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem ezt a 200 ezret,ez valami csaló honlap lehet ahol ezt nézted. Nekem soha nem volt 50ezernél több. Vagy ebbe valami plusz biztosítás is benne van, nem vetted ki a pipát, de 200 akkor is nagyon sok, biztosra veszem hogy átverés.
márc. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
ebben az esetben hol érdemes/hol a legolcsóbb megkötni?
márc. 5. 01:24
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Netrisk
márc. 5. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem is reális ez az ár, ha pesti vagy és 25 éven aluli. Budapest irgalmatlanul megdobja a biztosítás árát. Nekem 28 évesen lett jogsim, vidéki kisvárosban kezdőként is csak évi 50 ezer volt a biztosítás.
márc. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!