Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Felmondhatom már a kötelező...

Felmondhatom már a kötelező biztosítást?

Figyelt kérdés
Idén biztosítót akarok váltani. A mostani kgfb-m évfordulója 2024.04.20-án lesz. Felmondhatom már most?
márc. 6. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Igen, 30-60 nap között az évforduló előtt tudsz váltani, szóval legkésőbb márc. 20-ig. Netrisken kösd meg az újat és ne felejtsd el lemondani az előzőt.
márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha netrisken kötöd, ők elintézik a másik lemondását is!
márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm!
márc. 6. 19:02
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
#2 Csak ha az előzőt is náluk kötötted úgy tudom.
márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Felmondásnál érdekmúlásra kell hivatkozni? Egyszer mondtam fel kgfb-t amikor eladtam egy autót, ott érdekmúlás miatt lett meg szüntetve és még pénzt is kaptam vissza. Váltás esetén is jár vissza valamennyi pénz?
márc. 6. 19:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"#2 Csak ha az előzőt is náluk kötötted úgy tudom."

Semmi jelentosege!


Ha az elozot Insuraval kotod, a mostanit meg netriskkel, akkor is mukodik az alkusz altali lemondas.

Te csak megbizod az alkuszt es kesz!

márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

#6 Akkor rosszul tudtam, bocsi.


#5 Ezek alapján nem kell lemondanod, csak kitöltened mindent netrisken és megkötni, a többit intézik. Pénz nem jár vissza, hisz végig ment az egész év, amit kifizettél. Azért szokott visszajárni pénz, mert év közben mondod le.

márc. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Váltás esetén is jár vissza valamennyi pénz?"


Nem!

márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem érdekmúlás, továbbra is kötelezve vagy kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás fenntartására, hiszen a jármű üzebnentartója maradsz.

Jogszabályi lehetőség, hogy legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt, indoklás nélkül, az évforduló napjára fel lehet mondani a határozatlan idejű KGFB szerződést. Így, az évforduló napjával kezdődően már nincs KGFB szerződés. Hogy ne legyen biztosítással fedezetlen nap, az évforduló napjával kezdődően – legkésőbb az évforduló napján – másik szerződést kell kötni. Szerződés legkorábban 60 nappal a kezdőnap előtt köthető. Ezt hívják biztosítóváltásnak. Személyesen is intézhető, illetve alkusz közvetítésével is; hogy mit milyen feltétellel vállal az alkusz, az az üzletszabályzatában, általános szerződési feltételiben elolvasható.

A biztosító, amelyiknél felmondtad a szerződést, akkor utal vissza pénzt, ha a felmondás napját megelőző napig, azaz, az évforduló előtti napig túlfizetésed keletkezik.


(Esetedben:

– az évforduló napja 2024. április 20.; erre a napra mondható fel a szerződés.

– az évfordulót megelőző 30. nap: 2024. március 21. A felmondás akkor hatályos, ha a biztosítóhoz legkésőbb ezen a napon megérkezik.

– az évfordulót megelőző 60. nap: 2024. február 20. volt.)

márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%
Jaja,simán megoldható a Netrisken már most is, mint ahogy írták is. Jobb is ha mielőbb elvégzed, nehogy kicsússz az időből. Meg arra figyelj, h a netrisk mint alkusz cég 33 nappal előtte tudja felmondani nem 30, szóval ne hagyd az utolsó pillanatra. Meg nézd meg,hogy mi az évforduló meg mi a kockázatviselés kezdete, mert a kettő nem ugyanaz, az évf. az a jelenlegi utolsó napja, a kock kezdet,meg a következőnek az első napja,ha egy nappal elírod, akkor nem lesz jó.
márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!