Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elállhat az autó adásvételtől...

Elállhat az autó adásvételtől a vevő ha rosszul tudott valamit az átírással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Adott egy kis autó amit fillérekért adtam el, lényegében csak hogy lekerüljön a nevemről. Egy srác meg is vette, mondta hogy ők autókat bontanak (valószínűleg maszekban, feketén) és megvenné. Mondom oké, de csak adásvételivel adom el. Megírtuk a papírokat, és kérdezte TŐLEM hogy neki most mi dolga van, ugye nem kell neki semmit fizetni. Mondtam neki hogy menjen be az okmányirodában és elmondják hogy mi a helyzet ha te bontásra veszed meg, mert nem tudom. Bement, és azzal szembesült hogy az átírást attól még ki kell fizetnie (amit sejtettem). Most reggel néztem rá facebookomra, és hebeg-habog hogy így eláll a vásárlástól, és hogy csináljuk vissza. Közben meg már ajtók/kerekek sincsenek az autón, sőt már hűtő sem mert nagy tócsa van alatta. (tudom hol van, mert én vitettem még el is hozzájuk, és azóta párszor megnéztem.)


Én úgy gondolom hogy emiatt nincs joga elállni az adásvételtől, főleg úgy hogy már megbontotta az autót nem is kicsit.Én már lejelentettem aznap, szóval a nevemen ténylegesen nincsen egyáltalán.



ápr. 2. 04:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Aztán az a rasszista, aki kiírja, hogy c*gánynak nem eladó. :D
ápr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 bazaltkaroly ***** válasza:
40%
#11 Magyar ember is vert már át másokat, nem kell általánosítani.
ápr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Általásítani szabad. Egyértelműsíteni nem. Azaz "általában a cigány kúr át", ez igaz. De az nem igaz, hogy "mindig csak a cigány kúr át". Ugye megvan a különbség?
ápr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 bazaltkaroly ***** válasza:
51%
#13 én azért erre sem vennék mérget. Nem adtam el autót, minden roma származású embernek, hogy ekkora eredményt le tudjak vonni.
ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
37%

#9: 5 ezerért nem éri meg visszavennie, mert a kifosztott roncsért már nem kap semmit a bontóban, sőt neki kell fizetnie. Plusz a szállítás, megy vele az ideje, stb.


Szóval egy 100-ast kéne kérnie és akkor jönne ki nagyjából nullára.

ápr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
#14 Költözz hozzánk. 2 év alatt akkora forgalmat csinálsz, hogy egyrészt nem bánod, másrészt nem tagadod. :D
ápr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!