Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elállhat az autó adásvételtől...

Elállhat az autó adásvételtől a vevő ha rosszul tudott valamit az átírással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Adott egy kis autó amit fillérekért adtam el, lényegében csak hogy lekerüljön a nevemről. Egy srác meg is vette, mondta hogy ők autókat bontanak (valószínűleg maszekban, feketén) és megvenné. Mondom oké, de csak adásvételivel adom el. Megírtuk a papírokat, és kérdezte TŐLEM hogy neki most mi dolga van, ugye nem kell neki semmit fizetni. Mondtam neki hogy menjen be az okmányirodában és elmondják hogy mi a helyzet ha te bontásra veszed meg, mert nem tudom. Bement, és azzal szembesült hogy az átírást attól még ki kell fizetnie (amit sejtettem). Most reggel néztem rá facebookomra, és hebeg-habog hogy így eláll a vásárlástól, és hogy csináljuk vissza. Közben meg már ajtók/kerekek sincsenek az autón, sőt már hűtő sem mert nagy tócsa van alatta. (tudom hol van, mert én vitettem még el is hozzájuk, és azóta párszor megnéztem.)


Én úgy gondolom hogy emiatt nincs joga elállni az adásvételtől, főleg úgy hogy már megbontotta az autót nem is kicsit.Én már lejelentettem aznap, szóval a nevemen ténylegesen nincsen egyáltalán.



ápr. 2. 04:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem. Küldd el a picsába, ha nem érti, akkor tiltás.
ápr. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé 1bites a vevö mit ne mondjak. Ha már kijelentetted nem lehet vissza csinálni.
ápr. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Kamu, ha bontanak és már szét is kapták a rézbőrűek, akkor pontosan tudták előre, hogy ez lesz. Csak bepróbálkoznak, hátha le tudnak húzni
ápr. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy visszavedd!!!
ápr. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Így jár az, aki nem olvassa el a szerződést, amit aláír. Onnastól kezdve, hogy aláírtátok, és te leadtad a példányod, neked semmi közöd sem az autóhoz, sem a vevőhöz. Mondd meg neki, hogy ha nem tetszik neki a helyzet, keressen egy ügyvédet és pereljen be. Egyből be fogja fogni a száját.
ápr. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Te vitetted el hozzájuk? A saját költségeden?

Ezek szerint már így is jól járt. Ez a tipikus kisujjadat nyújtod és az egész karod kell esete.

Hülyének akar nézni. Egy igazi patkány a tag.

ápr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
LoL
ápr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor mi van?


Azt hitte atiras nelkul veglegesen ki tud vonni egy masik ember neven levo autot?

Bontasra csak hivatalos autobonto tud venni autot. Maganszemely csak normal adasvetelivel.


Vagy ami rosszabb.

Ugy gondolta szetbontja, az auto meg marad a te neveden.

Vagy azt intezd el te, hogy lekeruljon a nevedrol.



"Én már lejelentettem aznap, szóval a nevemen ténylegesen nincsen egyáltalán."


Akkor mindent jol csinaltal.


A kerdesre a valasz: NEM!

ápr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Az előttem szólóhoz hozzátenném, hogy nem ritka eset, amikor így trükköznek. Egyik barátom két éve eladta a régi autóját, egy illetőnek, aki bontós volt elméletileg. Mivel nem értett hozzá, elhitették vele, hogy majd ők intézik a papírokat, neki nem kell semmit sem tenni. Az autó már valószínűleg darabokban egy másik országban van, és a barátomnak volt is baja az utólagos bizonygatással, hogy ő eladta, mert papír nem lett róla írva.


Írd meg nekik, hogy ötezer forintért visszaveszed. Ha belemennek, akkor eladod egy igazi bontónak, ha nem akkor így jártak.

Te helyesen cselekedtél.

ápr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem vettek egy autót, nem mondták, hogy bontásra, viszont nem íratták át... Én is megkaptam az értesítést, hogy kivonják a forgalomból. A cég aminek a nevére vették azóta már meg is szűnt. (Szerintem így megúszták a költségeket, de valójában nem tudom, hogy pontosan mit csináltak vele. Az enyém még működőképes volt.)
ápr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!