Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » ÜdvEladtam egyaútot2024.01.26....

Valaki0012638339 kérdése:

ÜdvEladtam egyaútot2024.01.26. A Gépjármű adót azt még én fizetem e ebben azévben ? Febrúárban vettem egy másik autot annak a gépjàrműnek az adóját ki fogja fizetni És ha az eladó nem fizeti be lehet e nekem ebbolbajom

Figyelt kérdés

ápr. 11. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit eladtál azt Te... Április 15 a határidő.

Amit vettél azt meg az előző tulaj fizeti.


Mindig az fizeti akié az autó xxxx.jan.01 00óra 00perc 00 másodpercnél.

ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az eladott autóét neked kell fizetni.


A vásárolt autóét az előző tulajnak, kivéve, ha január 1-én nem volt forgalomban az autó. Ha az előző tulaj terhenes nem fizeti be, az téged nem érint.

ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az alapszabály, hogy ami a te neveden van jan. 1-én azt te fizeted. Innentől kitalálható.
ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit eladtál, annak az egész éves adóját neked kell fizetni, ha január elsején te voltál az üzembentartója.

Ez így is marad, ha az autó év közben nem kerül végleges forgalomból kivonásra vagy ideiglenes forgalomból kivonásra.

Ha véglegesen kivonják a forgalomból, akkor onnan az év hátralevő részére nem kell fizetned az adót; adótöbbleted keletkezik.

Ha ideiglenesen kivonják a forgalomból (akár az új üzembentartó kérésére, akár hivatalból), akkor az ismételt forgalomba helyezéstől az a gépjárműadó alanya, aki az ismételt forgalomba helyezést követő hónap első napján az üzembentartó, a kivonás időtartama alatt pedig nem kell fizetni a gépjárműadót; így szintén keletkezhet adótöbbleted.


Ha amit vásároltál, akkor került először forgalomba helyezésre Magyarországon, akkor a vásárlás napjától év végéig neked kell fizetned a gépjárműadót.

Ha előtte volt Magyarországon bejegyzett üzembentartója, akkor erre az évre neki kell fizetnie az adót.

Akárki az adó alanya, ha véglegesen kivonják a forgalomból, akkor onnan az év hátralevő részére nem kell fizetnie az adót.

Akárki az adó alanya, és eladod, és utána ideiglenesen kivonják a forgalomból, akkor az újbóli forgalomba helyezest követő hónap első napjától nem lesz az adó alanya; a kivonás időtartama alatt szünetel az adófizetési kötelezettség; így a kivonástól nem kell fizetnie az adót.


Ezek erre az évre vonatkoznak.

Megjegyzés: Az új tulajdonos egyben üzembentartóvá is válik, de az üzembentartói jogot, mint vagyoni értékű jogot, átruházhatja. A gépjárműadó alanya az üzembentartó; akár csak üzembentartó, akár egyben tulajdonos is.

ápr. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!