Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó eladás után a vevő...

Autó eladás után a vevő hívogat hogy fizessek neki javítási költséget,mennyire jogszerű ez? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Majdnem 2 hónapja hogy eladtam a használt autómat amiről nyílván én is tudtam,hogy nem tökéletes ezért ár alatt is adtam oda a vevőnek(pontos hibáit én sem tudtam,mert nem voltam szerelőnél vele mostanában,azokat amikről én tudtam elsoroltam neki!) az árból alkudozott is,de tudomásul is vette hogy nem egy tökéletes autót vesz.Egedtem is neki valamennyit az árból,nos kipróbálta tetszett neki,kifizette hazament,át is íratta.

Most hogy eltelt majdnem 2 hónap,felhív hogy ezek és ezek a hibák jöttek ki az autón és hogy szeretné ha a javításba valamennyi összeget pótolnék neki.

Kérdezném én hogy ilyenkor nekem milyen kötelességeim vannak? Kell fizetnem valamit vagy csak le akar húzni és ne is foglalkozzak vele és kész?

Annyit mondott még hogy nem akar bírósági ügyet ebből,se nem fenyegetni engem.

Ha számít valamit akkor mindketten magánszemélyek vagyunk!



2023. máj. 25. 12:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Le akar húzni.


Neki kell bizonyítania, hogy a hiba a vásárláskor is fentállt.

2023. máj. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

"Ha számít valamit akkor mindketten magánszemélyek vagyunk!"


Az számít, hogy neki milyen a bőrszíne. Idén barnult le, vagy nem? Sejtésem szerint nem, mert ők szoktak ilyeneket csinálni.


Le akar húzni, ne foglalkozz vele. Ha nem száll le rólad, zaklatás miatt keresd fel a rendőrséget.

2023. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Számít, hogy magánszemélyek vagytok. Az autót kipróbált állapotban vette át, az általad ismert hibákról tájékoztattad. Ezután ha valami előfordul, bizonyítania kell, hogy az már az eladás pillanatában fennállt, akkor terhel téged felelősség. Ez a rejtett hibákra vonatkozik, amelyek a megtekintés és a próbaút során nem derülnek ki. A lényeg, ne hagyd magad lehúzni! Pereskedjen, ha akar!
2023. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Van kereskedő ismerősöm. Őt felhívtam és aztmondta küldjem el a francba,mert csak le akar húzni szerinte is!

Ismerősöket is kérdeztem aki benne van az ilyen témákban és ők is ezt mondták!

Gondolom egyébként ilyenkor ha visszahozná az autót,se vagyok köteles visszavenni már ennyi idő után?

2023. máj. 25. 12:39
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy köteles!
2023. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Kettes: Fehér bőrű Magyar vette meg nem c..

Köszönöm neked is a segítséget,csak ez a telefon nagyon mellbevágott és felidegesített,de akkor ezekszerint nincs félnivalóm.

2023. máj. 25. 12:41
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Semmi felelősséged nincsen, főleg nem 2 hónap után. Ha perrel fenyeget, mondd neki, hogy a bíróságon tali. Utána rögtön el fog felejteni, ne aggódj.
2023. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor már a fehérek között is terjed ez az ocsmány szokás...

De nekik legalább nincs népes rokonságuk, akivel odaállítanának "meggyőzni" téged.

2023. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Amiről tudtam és tájékoztattam: Karosszéria korrodált és az egész autó illetve futómű egy átnézést igényelne,illetve egy jó szerelőt aki rendberakja,de mivel nekem már feleslegessé vált így ezzel én már nem akartam foglalkozni így inkább meghírdettem és eladtam.

Megnézte,kipróbálta,küldtem neki még mielőtt jött,sok fotót mert messzebbről jött,de aztmondta telefonban és itt is hogy jó lesz.

2023. máj. 25. 12:45
 10/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Ment a zöld kéz! :)

Akkor ha esetleg hív megint,nyugodtan elküldhetem a francba?

Egyébként higgyétek el fehér bőrű Magyar emberként mondom,hogy sajnos egyik másik ember sokkal rosszabb mint a c...

Ismerek egy két c..-t és ezt ők is megerősítették már!

2023. máj. 25. 12:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!