Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyi időn belül évül el a...

Mennyi időn belül évül el a záróvonal átlépés miatti bírság?

Figyelt kérdés

Gyorshajtás esetébe 60 nap hivatalosan. Miben más a záróvonal miatti bírság?


Előre is köszönöm a válaszokat


2011. febr. 2. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha helyszíni bírságot kaptál az nem évül el soha, 30 napod van befizetni, hanem teszed, akkor megpróbálják adók módjára behajtani, ha így sem sikerül akkor átváltják közmunkára.
2011. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És mikor küldik a csekket? Vagy nem küldik?

Mi van ha nem fizetek? hogy hajtják be? Az én nevemen van a kocsi.Apám az üzembentartó.Van ideiglenes és állandó lakcímem.

2011. febr. 2. 22:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Csekket kapsz jah. És nyugodtan tegyél rá, be ne fizesd, had halmozódjon, egyik nap azt hallod, hogy csengetnek és viszik az autód.
2011. febr. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jah, simán felhalmozódik utólag. Helyedben befizetném, amint megjön a csekk! Egyébként az a 60 nap amiről te beszélsz, az azt jelenti, hogyha addig nem képesek küldeni a csekket, akkor elévül, valóban. De ha a rendőrség 60 napon belül kiküldi, akkor bizony be kell fizetni, mert egy több és több lesz, végén közmunka, vagy visznek a cuccaidból.
2011. febr. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Én a helyszíni bírság esetében írtam azt, ami a nevében is benne van helyszíni bírság. Megtudnád mondani, hogy pontosan akkor milyen büntetést is kaptál ? Mert így nem tudok segíteni. Ezek szerint feljelentettek. Abban az esetben 3-150 eFt-ig terjedő bírság, és 1 büntetőpont jár érte.

Kresz 18& (1) c), k) Záróvonalon és járműforgalom elől elzárt területen való áthaladás szabálysértése.

2011. febr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen a második variáció 1 büntetőpontot kaptam és 20 000 a bírság. Ekkor mi a helyzet?
2011. febr. 3. 20:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogyan már írtam:

Amennyiben a szabálysértési hatóság marasztaló határozatában az elkövetőt pénzbírsággal sújtja, azt a határozat jogerőre emelkedésétől számított 30 napon belül illetékbélyegben kell leróni. Ha az elkövető e kötelezettségének nem tesz eleget, a hatóság közvetlen letiltást bocsát ki. Ha erre nincs lehetőség elrendeli a tartozás adók módjára történő behajtását. Ha az adók módjára történő behajtásra nincs lehetőség, vagy aránytalanul hosszú idővel járna, a helyszíni bírságot – az elkövető beleegyezésével – közérdekű munkára kell átváltoztatni. Ha az elkövető ehhez nem járul hozzá, vagy munkakötelezettségének nem tesz eleget, a pénzbírság elzárásra történő átváltoztatása iránt kell intézkedni.


A pénzbírság megfizetésére – erre irányuló kérelem esetén – legfeljebb 6 havi részletfizetési kedvezményt vagy halasztást lehet adni. A kérelem illetéke 2.200,- Ft.


Szóval nem évül el soha, behajtják rajtad a fent említett eszközökkel.

A büntetőpontok pedig 2 évig számítanak be, és 18 lehet a maximum, ha ezt eléred, bevonják a vezetői engedélyed.

A záróvonal átlépés és a gyorshajtás közötti különbség pedig az, hogy a gyorshajtás a közigazgatási törvény hatálya alá tartozik és objektív felelősség alapján büntetik. A záróvonal átlépés pedig a szabálysértési hatóság jogköre, és figyelmeztetés, helyszíni bírság vagy feljelentés alkalmazható.

2011. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!