Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gépjármű üzembetartói szerződé...

Gépjármű üzembetartói szerződés hogy kell kitölteni?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne hogy kisebb értékű autómat szeretném eladni és üzembetartóval adnám el vissza tudnak-e ezzel élni.???.Ha valakinek van ebben jártassága hogy töltsük ki hogy én abból ne tudjak rosszúl kijönni meg köszönném a tanácsát.És a törzskönynek ebben az esetben nálam kell e maradnia?A válaszokat köszönöm.
2011. febr. 25. 14:08
 1/1 anonim ***** válasza:

a törzskönyv mindig a tulajnál marad, azaz esetünkben nálad, azt ki ne add!


Nem tudom pontosan hogy van az objektív felelősség elve, de szerintem az az üzemeltetőt terheli, így elvileg neked nem lehet problémád abból ha valaki más hülyeséget csinál. Sőt ha jól tudom az üzemeltető tudomása nélkül is vissza tudod venni tőle az üzemeltetői jogot (bankok pl. így veszik vissza a hitelt nem fizetőtől az autót).

2011. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!